Програма розширених можливостей НАТО для України має безліч переваг. Про це під час брифінгу сказала офіцерка відділу головного управління військового співробітництва і верифікації ЗСУ Юлія Щукіна, повідомляє 24 канал.
Важливо Столтенберг: Україна наблизилася до НАТО, ставши партнером із розширеними можливостями
Які можливості отримала Україна
- Наша країна зможе брати участь у плануванні операцій НАТО, отримає допуск до всіх навчань НАТО, що дасть доступ до передового досвіду та пріоритетної сертифікації сил і засобів.
- Представники України зможуть посідати посади у штаб-квартирі та комбатних структурах НАТО. Участь у програмі також передбачає поглиблення співпраці з підтримки безпеки в акваторії Чорного моря.
- Програма також передбачає спільну протидію кіберзагрозам, міжнародному тероризму та організованій злочинності.
- Допуск представників держави зі статусом EOP до навчань НАТО з кібербезпеки та розширення можливостей участі у навчально-тренувальних заходах за цією тематикою.
- Інтенсифікація обміну інформацією.
Водночас Щукіна додала, що цей перелік переваг не є вичерпним. Адже НАТО зможе запропонувати додаткові можливості кожній окремій країні-учасниці EOP, в залежності від національних потреб.
Актуально Україна стала партнером НАТО: переваги та проблеми, які залишилися
Що передбачає статус партнера
- НАТО ще у 2014 році запустив так звану програму розширених можливостей. Її мета полягає у тому, щоб посилити оперативну сумісність військ країн-учасниць з силами НАТО.
- Особові партнери Альянсу отримують низку переваг. До прикладу, регулярні політичні консультації з безпекових питань, розширений доступ до навчань і обміну інформацією, тісніша співпраця у часи криз.
- Донедавна статус партнера мали лише 5 країн: Швеція, Фінляндія, Австралія, Грузія та Йорданія. Тепер до них долучилася й Україна.