Окрім України, до перемовин трикутника Румунії, Польщі та Туреччини також залучили й Грузію.
Читайте також У червні пройде саміт НАТО: обговорять агресію Росії
Україна бере участь у переговорах східного флангу НАТО
Бухарест, Варшава та Анкара заснували цей тристоронній формат у 2012 році на саміті Альянсу у Чикаго. Сьогодні (23 квітня – 24 канал) вони вперше запросили гостей – Україну та Грузію – взяти участь у їхній зустрічі,
– зазначив Кулеба.
Він додав, що не просто запрошення. Це політичний сигнал і конкретна дія з підтримки України у важкий момент. За словами міністра, Україна є ключовим партнером НАТО у регіоні Чорного моря разом з Грузією та важливою частиною формули безпеки та процвітання Альянсу.
"Ми зустрінемося вп'ятьох із Давідом Залкаліані, Богданом Ауреску, Збігнєвом Рау та Мевлютом Чавушоглу, всі з яких є моїми гарними друзями", – уточнив Кулеба.
Про що говоритимуть на зустрічі
Перемовини проведуть на тлі безпекових загроз, які створює агресивна поведінка Росії та її мілітаризація Криму, Чорного та Азовського морів.
На них говоритимуть про таке:
- посилення присутності та готовності НАТО до зміцнення безпеки та стабільності в регіоні;
- про євроатлантичні перспективи України та Грузії;
- про ініційований Україною формат Кримської платформи.
Кулеба додав, що окремо поспілкується з колегами у двосторонньому форматі про політику та торгівлю.
Росія відводить війська від кордонів з Україною: основне
- Впродовж останнього місяця біля кордонів з Україною та на територію окупованого Криму Росія масово стягувала війська та техніку.
- У Пентагоні зазначили, що концентрація військ на українському кордоні більша, ніж була у 2014 році.
- Однак 22 квітня голова міноборони Росії Сергій Шойгу заявив, що війська залишають південний і західних округ та повертаються до місць постійної дислокації.
- У МЗС Україні зазначили: якщо Росія дотримає слова, то це послабить напруженість. Однак Київ очікує підтверджень розвідки та пояснень Кремля щодо того, навіщо було стягувати ці війська під український кордон.