Про це Пристайко заявив на спільній прес-конференції зі спеціальним представником Сполучених Штатів Америки у справах України Куртом Волкером в рамках 16-о форуму YES.
Читайте також: Що Зеленський запропонує окупованій частині Донбасу: пояснення Пристайка
Хочу нагадати, що у 2015 році був проголосований закон про амністію, який не передбачав жодних повних амністій. Так само повних амністій не передбачає жодна робота чинної дипломатії,
– заявив Пристайко.
Також міністр заявив, що сумнівається в ефективності миротворчих місій у врегулюванні конфліктів у світі та вважає, що міжнародна спільнота має виконати свою обіцянку тиснути на Росію, аби вона пішла з Донбасу.
Чому взагалі виникло питання амністії бойовиків?
На амністії проросійських бойовиків Донбасу наполягають у Росії. Речник президента країни Дмитро Пєсков неодноразово заявляв, що Україна нібито у межах мінських угод повинна надати Донецькій і Луганській областям особливий статус, а бойовикам на Донбасі – амністію. Про це мовиться і в українському законі про так званий особливий статус Донбасу.
Раніше голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що для вирішення військового конфлікту на Донбасі неприпустимою є амністія для людей, які причетні до військових злочинів.
Президент Зеленський також заявляв що окупований Донбас не має мати особливого статусу. Крім того, він наголошував, що не підпише закон, який би гарантував амністію для бойовиків окупованої частини Сходу України.
До слова, раніше міністр Пристайко заявляв, що Україна пропонує провести місцеві вибори включно з територіями Донецької та Луганської областей.
Також він заявив, що вибори на Донбасі не будуть проходити на умовах бойовиків, а лише після того, як окупаційні війська РФ покинуть територію України.
13 вересня Зеленський назвав умови, за яких на Донбасі можуть пройти місцеві вибори. Детальніше – у матеріалі 24 каналу.