Загальний обсяг витрат на військо у 2019 році зріс на 3,6%. Про це мовиться у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем світу.
Важливо Укроборонпром розділять і ліквідують: як це відбуватиметься
Які країни найбільше витрачали на оборону
- США – 732 мільярди доларів;
- Китай – 261 мільярд доларів;
- Індія – 71,1 мільярда доларів;
- Росія – 65,1 мільярда доларів;
- Саудівська Аравія – 61,9 мільярда доларів.
Скільки країни витрачають на оборону / Інфографіка 24 каналу
Тут є одразу декілька цікавих аспектів. Передовсім слід зазначити, що лише витрати США і Китаю вже перевищують 50% витрат усього світу.
Ще одним цікавим моментом є географія найбільших інвесторів в оборонну сферу. Тут є одразу 4 азіатські країни, що пояснюється напруженістю в регіоні.
Так в Індії триває конфлікт з Пакистаном, Саудівська Аравія має напружені відносини з сусідніми Єменом та Іраном, а Росія не мало інвестує у війни в Україні та Сирії.
Цікаво Військовим передали нові модернізовані танки: фото
Якщо брати усіх членів НАТО, то у 2019 році Альянс у сумі витратив на оборону 1 трильйон 35 мільярдів доларів. Знову ж таки, 732 мільярди з цієї суми – це гроші США. Тобто інші 28 членів витратили лише 302 мільярди.
Для порівняння Україна у 2019 році витратила на власну оборону 5,2 мільярда доларів. Це на 3,4% більше, ніж у попередній рік.
У 2019 році з державного бюджету на сферу оборони і безпеки було виділено 212 мільярдів (за середньорічним курсом 25,8 гривні за долар це близько 8,2 мільярда доларів). Втім тут не рахуються видатки на безпеку, куди входять МВС, Нацгвардія та Держприкордонслужба.
Якщо брати за регіонами, то у Європі лідером є Німеччина – 49,3 мільярда доларів. Це більше ніж, наприклад, витрати усієї Африки разом – 41,2 мільярда доларів.
У Південній Америці безперечним лідером за оборонними витратами є Бразилія. За 2019 рік вона витратила на оборону 26,9 мільярда доларів.
Скільки Україна планує витратити на оборону у 2020 році?У державному бюджеті на безпеку й оборону України закладено 245,8 мільярда гривень. Наразі цей показник не переглядали. Втім тут усе може залежати від подальшого розвитку фінансової кризи.
З цієї суми на оборону передбачено 135,5 мільярда гривень. За нинішнім курсом це близько 5 мільярдів доларів або на 200 мільйонів менше, ніж минулого року.