За даними Міністерства культури, під час знімання всієї черепиці та старовинних дубових балок з Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі) було пошкоджено розписи XVIII століття. Окрім того, на фасаді будівлі пішли тріщини та обвалилася штукатурка через застосування для миття техніки, що використовує для очищення струмінь води під великим тиском.

"Ремонтні" роботи у "Ханському палаці"

"Цією ж технікою користувалися й для миття Фонтану сліз (Олександрівського фонтану) та Катеринівської милі, через що зазначені пам’ятки також були пошкоджені", – нагадали у Мінкульті.

Читайте також: Все нутро випатрали, – блогер показав, як змінилась одна з найстаріших будівель Донецька

До того ж, всі роботи проводяться робітниками, які не мають досвіду у сфері реставрації.

Відтак українська сторона звернулась до ЮНЕСКО та Міжнародного центру вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей з проханням вчергове звернутися до Російської Федерації "з вимогою про неухильне дотримання норм міжнародного законодавства та утримуватися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території Автономної Республіки Крим". Згідно Конвенції про захист культурних цінностей та Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, Росія, як країна-агресор, та країна, що здійснює окупацію території АР Крим, відповідає за збереження усіх історичних цінностей на цій території.

Окрім того, Мінкультури направило лист до Прокуратури Автономної Республіки Крим стосовно вжиття заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

Фото: Тиждень