Героїнею Ukraїner стала українка Ольга Олейнікова, яка вже майже 10 років живе і працює в Австралії. Соціологиня приїхала до Австралії у 2012 році навчатися на аспірантурі Сіднейського університету (The University of Sydney) та вивчати українську міграцію.

Цікаво Вуличний художник формує образ Харкова: мурали, що змушують задуматись

За її словами, найменше інформації було про тих, хто виїздив до Австралії з початку пострадянського періоду, тож вона зосередилася саме на цій хвилі.

Дослідниця зібрала 56 історій українських мігрантів із 1991 року до 2016 року і написала книжку Life Strategies of Migrants from Crisis Regimes: Achiever or Survivor? ("Життєві стратегії мігрантів із кризових режимів: досягання чи виживання?").

Моя книжка – перша, де описано, хто ж такі ці люди, які зараз приїжджають з незалежної України: чим вони займаються, чим живуть, як бачать майбутнє, які в них ідентичності,
– розповіла авторка.

В Австралії дівчина відкрила дослідницько-аналітичний центр "Українська демократична ініціатива" і заснувала стартап Persollo.

Вона викладає у Сіднейському університеті й організовує стипендіальні програми для студентів з України. Олейнікова переконана, що змінювати рідну країну на краще можна з будь-якої точки планети.

Олейнікова
Майже 10 років Олейнікова живе і працює в Австралії / Фото Володимира Чепелля

"Ми створили гостьові стипендії в UDI, щоб люди приїхали в Австралію, отримали свій досвід, поїхали назад додому і щось змінювали вдома", – зазначила Олейнікова.

Як директорка UDI вона входить до експертної комісії Національного фонду досліджень України – так допомагає визначати найкращі дослідницькі проєкти, що будуть реалізовані за державної підтримки.

Варто прочитати Експериментальна і пронизана символами: чим особлива архітектура Харкова – фото, відео

Також викладає у Сіднейському технологічному університеті. У своїй роботі вона завжди ілюструє все прикладами з України, адже завдяки батькам завжди знає, що відбувається на Батьківщині.

Олейнікова
Україна не асоціюється з бідністю, – Олейнікова / Фото Володимира Чепелля

В Австралії зросла впізнаваність України

Після Революції Гідності впізнаваність України в Австралії зросла. Хоча до українців завжди було гарне ставлення через їхній професіоналізм і працьовитість.

Ті, хто знайомий тут з українцями, кажуть, що переважно це досвідчені люди, це фахівці. Тобто Україна не асоціюється з некваліфікованими людьми чи бідністю,
– зауважила Олейнікова.

Разом із проєктами, спрямованими на розвиток демократії в Україні та реалізацію нових досліджень, вона розвиває Persollo, стартап, що вже став повноцінним бізнесом. Це продукт, що допомагає купувати в один клік. Серед клієнтів:

  • New Balance;
  • Sunglass Hut;
  • OMD.

Команда Persollo складається переважно з українців. В Австралії дівчина вбачає для себе більше ресурсів допомагати Україні, а створюючи робочі місця, робить свій внесок у розвиток українських фахівців.

Дізнайтеся більше у відео Ukraїner: дивіться ролик

Нагадаємо, раніше Ukraїner показав історію Ярослави Зелінської-Джонсон – фахівчині з корпоративного права, яка з часів незалежності України допомогла багатьом міжнародним корпораціям розпочати бізнес в Україні та інвестувати в місцеві підприємства. Окрім того, влітку 2020 команда медіапроєкту Ukraїner досліджувала українську спільноту в Німеччині.