Ці ліки виробляє компанія Pfizer. Про це під час брифінгу 17 лютого розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

До теми У Хмельницькому продають ліки від COVID, які не підлягають продажу: МОЗ попереджає про підробку

Препарат Паксловід призначений для використання у першу чергу для пацієнтів із груп ризику з метою уникнути погіршення стану та переходу захворювання із легкого ступеня тяжкості до середнього та важкого,
– заявив Ляшко.

Ще до реєстрації цього препарату міністерство підписало угоду із Pfizer на постачання в Україну 300 тисяч курсів Паксловіду.

Оскільки лікарський засіб вже допущено до екстреного медичного застосування, ми розпочинаємо узгоджувати графік поставки препарату в Україну, про який поінформує додатково»,
– додав очільник МОЗ.

Що відомо про препарат Паксловід

Паксловід або PF-07321332 — противірусний препарат, розроблений компанією Pfizer.

Він містить:

  • нірматрелвір, який пригнічує білок SARS-CoV-2, щоб зупинити реплікацію вірусу,
  • і ритонавір, який уповільнює розпад нірматрелвіру, щоб допомогти йому залишатися в організмі протягом більш тривалого періоду у вищих концентраціях.

Кому підходять ці ліки

Пігулки рекомендовані людям з високим ризиком госпіталізації або смерті. Але препарат не рекомендують пацієнтам з тяжкою нирковою або печінковою недостатністю. Пацієнтам із помірною нирковою недостатністю необхідна знижена доза Паксловіду.

Міністр нагадав, що раніше в Україну вже прибуло 60 тисяч із 300 тисяч законтрактованих курсів Молнупіравіру – ще одного препарату, призначеного для лікування COVID-19.