Про це заявив віцепрем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".
Знайте більше: Як тільки росіяни чують про Крим – встають і йдуть геть, – Резніков
За його словами, зараз існує лише два формати:
- Перший формат – це міжнародні організації, коли ООН приймає резолюції та здійснює дистанційний моніторинг ситуації в Криму. Рада Європи теж приймає рішення і "намагається пробитися до Криму з візитом", а Європейський Союз зберігає санкції.
- Другий формат – двосторонній, коли глава МЗС Росії приїжджає до якоїсь країни і йому на переговорах заявляють, що ніколи не визнають незаконної окупації Криму.
Водночас, Кулеба наполягає на запуску креативнішого формату, схожого на нормандський. Водночас, віце-прем'єр зазначив, що Україна розуміє, що Росія виступатиме проти таких ініціатив.
Також, він висловив упевненість, що деокупація півострова таки відбудеться, а Україна повинна бути повністю готова до моменту, коли потрібно буде забрати Крим назад.
Віце-прем'єр наголосив, що в України на всіх рівнях – від економічної, соціальної та культурної політики до військової і оборонної політики – має бути чітке розуміння, що робити в разі повернення Криму.
9 грудня у Парижі відбулась зустріч лідерів у нормандському форматі. У її межах Президент України Володимир Зеленський вперше зустрівся із російським лідером Володимиром Путіним. Однак, про окупований півострів там не говорили.
Як Зеленський пояснив, чому у Парижі не говорили про Крим
Президент Зеленський заявив, що готувався предметно і дуже хотів обговорювати питання Криму під час нормандського саміту.
Однак обставини переговорів з Володимиром Путіним не дозволили підняти цю тему. До питання Криму, за словами Зеленського, просто не дійшли.