Водночас українська армія має достатньо прогалин. Український бізнесмен, доброволець, командир підрозділу "Хартія" Всеволод Кожемяко розповів 24 Каналу, чого бракує захисникам.
До теми Деякі виплати все-таки зростуть: що буде з зарплатами військових у 2024 році
"Не вистачає іноді креативності, сміливості рішень – оце головне. Не вистачає уяви", – зазначив Кожемяко.
За його словами, це наслідок застарілих радянських підходів, від яких не так легко позбутись. Мова не лише про тих, хто все життя в системі, а й про випускників військових вишів, адже їх навчають старші викладачі з радянськими установками.
Звідси випливає й певна бюрократія, а також нездатність встигати за прогресом.
Армія змінюється, але не з тією швидкістю, з якою могла б. <...> Прогрес крокує дуже швидко. На жаль, армія не здатна реагувати в унісон. Треба дуже широке залучення суспільства, цивільних людей, щоб підхопити цей прогрес,
– наголосив Кожемяко.
Надія є
Важливо, що з'явилась певна кількість дуже талановитих командирів нового типу, які мають знання, бажання навчатись далі та нові підходи – не радянські.
Таких людей треба підтримувати, давати їм можливості й повноваження. Вони змінять українську армію,
– переконаний Кожемяко.
Багато людей, які ніколи не були пов'язані з армією, стають військовими й одразу навчаються по-новому. Зокрема, такі є в бригаді "Хартія". Деякі з них уже мають офіцерські звання й посідають перші місця на курсах за кордоном.
Володимир Зеленський про мобілізацію: основні тези
- У вівторок, 19 грудня президент дав підсумкову пресконференцію, під час якої говорив також про мобілізацію в Україні. Зокрема, військові звернулись до нього із запитом щодо додаткових 450–500 тисяч людей в армії.
- Зеленський вважає, що разом з мобілізацією потрібно проводити також демобілізацію. Однак наразі законодавчий план не містить цього питання.
- Президент також наголосив, що не підтримає мобілізацію жінок на законодавчому рівні. Раніше Центр протидії дезінформації назвав повідомлення про мобілізацію жінок російською пропагандою.