Про це написало у заяві МЗС України до 4 роковин збиття літака рейсу МН17, передає Укрінформ.

Читайте також: Роковини трагедії MH-17: Росія відповість і за цей свій злочин теж

"Сьогодні нашим спільним обов'язком і справою честі є встановити та притягнути до відповідальності осіб, причетних до збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH-17", – написали у своїй заяві МЗС.

У МЗС запевнили, що протягом чотирьох років зусиллями Спільної слідчої групи, до якої входять представники слідчих органів і прокурорів з Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України, встановлюють винних осіб та намагаються притягнути їх до кримінальної відповідальності.

Вже встановили що ракетна система "Бук", яка збила MH-17, була власністю 53-й бригади протиповітряної оборони збройних сил Російської Федерації. Вона незаконно опинилася в Україні через неконтрольовану ділянку кордону і поспішно вивезена назад на територію Росії після збиття літака.

Такі дії є не лише кримінально караними, але і є порушенням норм міжнародного права. Україна звернулася до Міжнародного Суду ООН, де доводить, що Російська Федерація такими своїми діями порушує Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму,
– заявило МЗС.

Також наголосили, що Україна підтримує рішення Нідерландів та Австралії у їхній ініціативі притягнути Російську Федерацію до відповідальності за її участь в збитті літака рейсу МН17.

Читайте також: Порошенко у річницю катастрофи малайзійського "Боїнга" нагадав, хто за це має бути покараним

"Минулого тижня майже синхронно парламентами Нідерландів та України було ратифіковано Угоду про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН-17. Ми і надалі надаватимемо усе можливе сприяння у цій важливій справі та співпрацюватимемо з нашими партнерами в ім'я встановлення справедливості", - написали в МЗС.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року у небі над Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг-777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасі завезли з Росії.