Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко поділився думками з 24 Каналом, що росіяни починають боятися українських дронів. Подекуди ховають кораблі у Севастопольській бухті, а це означає – сутички у водах Чорного моря тільки набирають обертів.
Дивіться також Морські дрони можуть знищити Чорноморський флот: що для цього потрібно
Росія починає боятися дронів
Україна показово бере під контроль ситуацію у Чорному морі. Служба безпеки України, Головне управління розвідки, Військово-морські Сили та інші підрозділи показали на скільки ефективними можуть бути українські повітряні та морські дрони. Така конкуренція між структурами досить продуктивна, адже російських кораблів та військових об'єктів вистачить на всіх.
Змагання за те, хто потопить більше російських кораблів, гадаю, можемо вітати. Це дуже добре. Я до цього позитивно ставлюся. Ми бачимо, що не один проєкт або ж дрон зав'язаний на якесь одне чи два відомства, їх більше. Тут можна побажати лише успіхів у цьому змаганні, щоб вони були рішучими й не відступали від мети, – додав військовий експерт.
У Росії присутня тотальна перевага у Чорному морі з погляду морських засобів – суден та човнів. Лише понад 70 кораблів Чорноморського флоту Росії ховаються у Севастопольській бухті. Попри це, українські дрони показують, хто у водах господар. Серйозна боротьба лише починається.
Мусієнко розповів, як українські дрони змінили ситуацію у Чорному морі: дивіться відео
"Деякі кораблі росіяни виводять, але роблять це максимально обережно. Тобто вже видно, що вони бояться цих надводних дронів. Я думаю, що з розвитком, частотою застосування та масштабуванням їхнього виробництва – проблеми Росії у Чорному зростатимуть", – мовив Олександр Мусієнко.
Успішні атаки морськими дронами: що відомо
- Служба безпеки Україна підтвердила, що липнева атака на Кримський міст – їхня спецоперація. Днями СБУ передала CNN унікальні кадри атаки. Так, стало відомо про унікальну українську розробку – дрон "Морський малюк" (Sea Baby).
- СБУ також надала ексклюзивне відео роботи морських дронів. Голова СБУ Василь Малюк наголосив, що це винахід Служби безпеки, тож жодна приватна компанія немає до цього стосунку. Крім того, Малюк підтвердив, що саме цими дронами атакували десантний корабель "Оленегорський горняк" і танкер SIG.
- До слова, бойова частина дронів має 850 кілограмів. У Службі безпеки України також запевнили, що Росії варто готуватись до"нових цікавих операцій".