Крім того, держави домовилися покращити умови перетину кордону та проходження міграційного та прикордонного контролю громадянами, повідомляє МВС України.

Цікаво: Україна та Ізраїль розпочали перші за 20 років спільні наукові проєкти

Спільна робоча група буде поділена на дві підгрупи:

  • Група прикордонників:
    прикордонники кожної з двох держав зможуть фізично бути присутніми при перетині кордону громадянами в аеропортах іншої держави; вони не зможуть впливати на ухвалення рішень, але матимуть змогу обмінюватися досвідом з іноземними колегами.
  • Група поліцейських:
    спільну групу буде створено з поліцейських обох держав для того, щоб нівелювати будь-які канали нелегального рекрутингу громадян, які їдуть в Ізраїль для нелегального працевлаштування.

Ми сьогодні дійшли згоди, що необхідно розширювати нормативно-правову базу угоди про працевлаштування у будівельній сфері і підписувати інший імплементаційний протокол, який би стосувався сфер, які є популярними серед наших громадян – сфери послуг, туризму тощо. Будемо працювати в цьому напрямку,
– підкреслила заступниця глави МВС України Тетяна Ковальчук.

Вона наголосила, що Україні та Ізраїль зацікавлені в тому, щоб послуги з працевлаштування були обмежені компаніями, яки мають виключно державні ліцензії.

Важливо! Біньямін Нетаньяху в Києві: якими будуть наслідки візиту прем’єра Ізраїлю

Зі свого боку міністр внутрішніх справ Ізраїлю Аріє Дері зазначив, що його держава зацікавлена у теплих відносинах з Україною, зокрема в питаннях економічного співробітництва та зростанні туристичного потоку.

"Ми вже почали вживати заходів по врегулюванню та превенції нелегального рекрутингу всередині Ізраїлю і важливо, що ми досягли згоди по створенню спільної поліцейської групи", – заявив Дері.


Тетяна Ковальчук і Аріє Бері (зліва)