Є кілька імовірних причин, чому Альянс міг ухвалити таке рішення. Про це розповів експерт фонду "Майдан закордонних справ" Олександр Хара.

До теми Кулеба не розуміє, як можна не запросити Україну на червневий саміт НАТО

За його словами, членам НАТО точно треба поговорити про зростаючу агресію з боку Росії в закритому режимі. Відповідно і коригувати певні стратегічні речі й поведінку.

З іншого боку, можливо, незалучення України до червневого саміту є позитивним сигналом європейським союзникам з боку Сполучених Штатів. Експерт припустив, що американці могли не бути такими наполегливим, аби створити певний додатковий формат і запросити туди нашу державу.

Це могло б лягти в загальний підхід Байдена – не дратувати Путіна напередодні зустрічі, яка відбудеться 16 червня,
– пояснив Хара.

І додав, рішення НАТО могло бути зумовлено й тим, що США зняли санкції з німецьких приватних осіб і компаній щодо будівництва "Північного потоку-2".

Німеччина й Франція не сильно б хотіли бачити Україну в додатковому форматі на саміті НАТО, – Хара

На думку експерта фонду "Майдан закордонних справ" Олександра Хара, Німеччина й Франція точно не сильно б хотіли бачити Україну в такому додатковому форматі на саміті. Він пригадав, ці країни ще у 2008 році були скептичними щодо України. Фактично вони були на боці Путіна, щоб відтермінувати надання нашій державі Плану дій щодо членства. Це стало таким сигналом для можливостей очільника Кремля:

  • у серпні 2008 року Росія почала війну проти Грузії;
  • у 2014 році розпочала воєнні дії проти України.

Хара оцінив позиції Німеччини в цьому питанні як заперечення права України на самозахист. Адже наше бажання стати членами Альянсу – це намагання захиститися від агресивної політики Росії.

Експерт пояснив, чому НАТО не знайшло формату для участі України в саміті: