Однак Національний музей історії України зміг знайти управу на УПЦ МП. Суд задовольнив позов Музею, тож тепер незаконну будівлю представники московського патріархату вимушені будуть знести.
Цікаво Таємниці путінського патріарха: що приховує агент КДБ "Михайлов"
УПЦ МП порушила статтю Земельного кодексу України
Як повідомив міністр культури та інформаційної політики України, УПЦ МП побудувала свій "храм-кіоск" в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО. А це є не лише порушенням заборони нового будівництва у цій зоні, а й порушенням ансамблю історичного археологічного комплексу "Десятинна церква".
Розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню. Це порушує вимоги пункту "а" частини 1 статті 91 Земельного кодексу,
– підкреслив Ткаченко.
Саме тому суд зобов'язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму.
Діяльність УПЦ МП в Україні
Зазначимо, що 19 січня Раду внесли законопроєкт, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, якими керують в Росії. До таких, звісно, належить УПЦ МП. Його ініціатором є прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
За словами представника Кабміну в парламенті Тараса Мельничука, мета цього законопроєкту № 8371 – "забезпечити духовну незалежність, не допустити розколу в суспільстві за релігійною ознакою та сприяти консолідації українського суспільства і захисту національних інтересів".
Таким подіям передували контррозвідувальні заходи у культових спорудах на територіях монастирів та єпархій УПЦ МП. Під час них неодноразово виявляли речові докази зв'язків з Росією. Ба більше, у Чернівецько-Буковинської єпархії правоохоронці знайшли документи, що свідчать про російське громадянство деяких керівників єпархіальних структур.
Загалом з початку повномасштабної війни СБУ вручила десятки підозр та відкрила не одну кримінальну справу проти представників УПЦ МП. Кримінальне провадження розпочали й проти Паші "Мерседеса".