Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, Україна точно знає, якою ціною платить за те, щоб Бахмут все ж вистояв російську навалу.
Дивіться також Пригожин не просто "тоне", з нього "вибивають" ресурси, – Фейгін
Три складові рішення щодо Бахмута
Михайло Подоляк наголосив, що Бахмут – це феномен української історії.
Це вже історичне місце того, як треба вести вкрай тяжкі бої для того, щоб контролювати ініціативу, маючи певне ресурсне обмеження на конкретному етапі війни,
– пояснив він.
На його думку, саме це сьогодні робить Генштаб в Бахмуті.
Михайло Подоляк переконаний, що українська сторона точно знає, яку ціну свідомо платить задля утримання міста. По-перше, наразі ЗСУ знищують абсолютно все російське, що рухається у місті.
"Найбільш боєздатні залишки російської армії: і спецпідрозділи, і "вагнерівці", і зеки – все це буде знищено, а це єдиний ударний кулак російської армії", – переконаний він.
За його словами, друга складова – це демонстрація Генштабом ЗСУ, що таке маневрова війна. Це саме те, що так і не може осмислити російська армія.
Безумовно, це виглядає іноді як пекло, страшне пекло!
– зосередив увагу він.
Радник глави ОП зазначив, що бої за Бахмут – це свідомо контрольований процес з точки зору цілей і задач, які ми там вирішуємо.
Михайло Подяк додав, що третя складова питання Бахмута – це відволікання уваги росіян, які анонсували великий наступ і сконцентрували певний обсяг залишкових ресурсів саме на Бахмутському напрямку.
За його словами, у цей же час українські військові концентруються також і на інших напрямках.
Відволікання уваги на ідеальному рівні,
– пояснив він.
Подоляк підкреслив, що до кінця війни цю ініціативу ми не втратимо.
Михайло Подяк дав оцінку ситуації в Бахмуті: дивіться відео
Українське планування війни
Михайло Подоляк розказав, що наразі в інформаційному просторі дуже багато спекуляції навколо слова "Бахмут".
"Це важливе слово, воно історичне. Безумовно, всі хочуть дати свою оцінку, експертну оцінку. Це дуже важливі оцінки, безумовно", – наголосив він.
Проте, на його думку, зазвичай вміст об'єктивної інформації у таких повідомленнях коливається від 1 до 10%. Усе решта – це особисті думки та здогадки.
За його словами, до початку повномасштабного вторгнення велика кількість іноземних аналітиків говорили про те, що українцям варто втікати з України, тому що Росія дуже швидко поставить її на коліна. Тому крізь призму досвіду маємо довіряти лише оцінкам Генштабу та ставкам верховного головнокомандувача.
Є величезний Генштаб, який займається плануванням, є командувачі оперативних напрямків,
– пояснив він і додав, що також залучається велика кількість інших силових органів, представників Радбезу задля обговорення всіх сценаріїв розвитку подій.
Подоляк додав, що в нашій країні – це завжди діалог. До того ж всі рішення приймаються колегіально.
"Ставка – це десятки людей, тридцять, сорок людей, які вивчають усю ситуацію і приймають колегіально консолідоване рішення, виходячи з ресурсів, розуміння ризиків і того, що ми хочемо мати через тиждень-два", – додав він.
Подоляк переконаний, що саме це і є плануванням війни. Воно в Україні набагато краще, ніж у Росії та багатьох інших країнах, які думали, що вміють воювати.
Бої в Бахмуті: останнє
- На Бахмутському напрямку точаться запеклі бої. Однак за останній тиждень ситуація дуже змінилася. Завдяки вдалим контратакам ЗСУ змогли відбити північний та південний фланги, якими росіяни намагалися оточити Бахмут.
- Тепер, щоб не дати загарбникам прорватися, перед українськими захисниками стоїть два завдання. Мовиться про те, щоб максимально зменшити боєздатний особовий склад росіян і закріпитися в кількох ключових виснажливих боях та зірвати ворожий наступ.
- Михайло Подоляк зауважив, що контрнаступ ЗСУ розпочнеться приблизно через 2 місяці. А сам Бахмут він вважає "стратегічним успіхом, навіть у разі відступу".