Таку думку висловив відомий російський журналіст Костянтин Еггерт, передає DW.

Читайте також: Відео з проханням Медведчука до Путіна про обмін полоненими є постановкою, – екс-депутат Держдуми

"Несподіване на перший погляд рішення Володимира Путіна вперше вступити в прямий офіційний контакт з лідерами так званих "ЛНР" і "ДНР" Ігорем Плотницьким і Олександром Захарченком, насправді, може означати тільки одне – увага Кремля знову перемикається на Україну. Те, що для бесіди обрано виграшне для впливу на громадську думку питання обміну полоненими між українською стороною та проросійськими сепаратистами – теж не випадково. Як і те, що на сцені знову з'явилася фігура путінського кума Віктора Медведчука", – зауважив він.

На його переконання, пряма публічна розмова Путіна з Плотницьким і Захарченком – жорсткий сигнал і Києву, і Вашингтону.

Президент Росії в один момент підняв двох, скажімо м'яко, приватних осіб з неоднозначною репутацією до рівня очільників держав. Після введення рубля, російських підручників, паспортів і захоплення підприємств Ріната Ахметова це – ще один крок у напрямку можливого визнання так званих "республік". Путін вважає загрозу визнання "ЛНР" і "ДНР" ефективним методом тиску на Україну та Захід,
– підкреслює журналіст.

Водночас він припускає, що це може стати козирем перед майбутніми навесні президентськими виборами, на яких потрібно нагадати російському виборцю, що Путін – завжди переможець і не боїться американців з європейцями.

Читайте також: Путін поспішає продемонструвати готовність до майбутнього компромісу, – експерт про можливий обмін полоненими

"У самій Україні своєю чергою в 2019 році пройдуть президентські та парламентські вибори. Кремль теж починає готуватися до них. Завдання – провести до Верховної Ради дружніх депутатів, які гальмували б реформи та заважали б зближенню країни з Заходом. Поява на політичній авансцені Віктора Меведчука в цьому сенсі є символічною. І хоча багато хто вважає, що у Медведчука немає жодних шансів в нинішній військовій обстановці зіграти значну роль в українській політиці, в Кремлі з якихось причин вважають інакше", – резюмує Еггерт.