Про це повідомив голова державного Прикордонного комітету Білорусі Анатолій Лаппо.

Читайте також: "Перш за все – Україна": Путін і Лукашенко провели перемовини у Сочі

Голова відомства заявив, що демаркації підлягають 1084 кілометри кордону з Україною. За словами Лаппо, зараз роботи йдуть в плановому режимі і є "повне взаєморозуміння" з українською стороною. Очільник Прикордонного комітету Білорусі також повідомив, що в зоні відчуження кордон демаркуватимуть шляхом "експерименту" – закриють його за допомогою технічних засобів. Людей на охороні цього участку не буде.

Там (на кордоні) буде тільки технічний компонент, а в окремих місцях – прикордонні підрозділи. Тобто, туди люди ходити не будуть... Все буде фіксуватися на камери, і якщо ми побачимо, що іде, до прикладу, не звір, а людина, у цей напрямок будуть спрямовані прикордонники,
– розповів Лаппо.

Нагадаємо, 24 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився зміцнити кордон з Україною.

Що таке демаркація кордону? Це проведення лінії державного кордону шляхом встановлення спеціальних прикордонних знаків (стовпи, дротяні загороди тощо). Під час демаркації кордону проводять також топографічну зйомку або аерофотозйомку місцевості, на підставі якої складають великомасштабну топографічну карту прикордонної смуги. Демаркація здійснюється спеціальними комісіями, де представлені усі сторони. Прикордонні знаки заборонено довільно переміщати.