Про це повідомляється на офіційному сайті Українського інституту національної пам'яті.
Читайте також: Будинок Леонтовича довели до аварійного стану: як рятуватимуть унікальну пам'ятку
Зазначається, що наказом Міністерства юстиції від 27 червня 2018 року № 2059/5 були внесені зміни до Порядку користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам, згідно з яким обмежено можливості користувачів копіювати архівні документи.
Зокрема, внесені зміни забороняють копіювати за допомогою телефонів, фотоапаратів та планшетів без штативів та змінних об'єктивів наступні документи:
- документи великих форматів (більше А4);
- справи з товщиною корінця понад 4 см;
- берестяні грамоти;
- документи на пергаменті;
- рукописи;
- стародруки;
- документи зі згасаючим чи слабо контрастним текстом;
- документи, виконані аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, залізо-галовим чорнилом;
- архівні фонди (не фондових колекцій);
- колекції у повному обсязі;
- інформацію, яка міститься у довідкових документах архіву.
Кандидат історичних наук Олександр Алфьоров, на своїй сторінці у Facebook пояснив, що раніше можна було сфотографувати необхідні документи, а вдома опрацювати їх.
Обмеження в копіюванні позбавляють громадян можливості детально досліджувати історію власної родини чи населеного пункту, стоять на заваді пізнання українцями свого минулого. А саме відсутність знань про минуле використовує нині російська пропаганда для поширення нових чи утримання старих радянських міфів, які розколюють українське суспільство,
– зауважив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
Читайте також: У Києві вшанували пам'ять жертв "Великого терору"
Він також зауважив, що в інституті переконані, що в умовах інформаційної війни українська держава має докладати серйозних зусиль для популяризації історії, долучати до ознайомлення з нею своїх громадян.
"На жаль ухвалені нещодавно зміни можуть завадити в реалізації цих вкрай важливих завдань, тому вони мають бути скасовані, – наголосив він.