Про це заявив представник РПЦ, митрополит Іларіон.
Читайте також: Синод УПЦ КП змінив титул предстоятеля
Він обурився, що рішення Константинополя про відновлення канонічного статусу Філарета жодним чином не позначиться на позиції РПЦ.
"Для нас Філарет залишається таким, яким він був, тобто розкольником. Весь цей фарс з присудженням йому нового титулу показує, що рішення про його відлучення в 1997 році було правильним", – сказав він.
Іларіон додав, Філарет не був Патріархом і не є таким. А значить, не є ні Святішим, ні Блаженнішим.
Нагадаємо, що на Священному синоді, який відбувся у білоруському Мінську, Російська православна церква ухвалила рішення про повне припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.
У Київському патріархаті уже відреагували на розрив взаємин РПЦ із Константинополем. Як наголошує українська сторона, саме предстоятель російської церкви патріарх Кирил особисто є архітектором розділення Української церкви. Натомість у Московському патріархаті переконують, що Константинополь, ухвалюючи рішення щодо Томосу Україні, розумів наслідки своїх дій і свідомо на це йшов. Також священнослужителі зауважили, що такий розрив триватиме, поки вищезазначені рішення не буде скасовано.
Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів, а в Кремлі пообіцяли "захистити інтереси православних".
За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео