Про зростання показника демократії в Україні мовиться у звіті Freedom House. При цьому там зазначається, що водночас у 2020 році у Європі та Євразії помітно послабилися демократичні інститути та скоротилася чисельність демократичних режимів.

Читайте також Кому українці довіряють найбільше серед політиків: результати соцопитування

COVID-19 створює переломну точку, яка могла б прискорити тенденції до зниження або посилити демократію. Чисельність демократій перебуває зараз на найнижчому рівні за 25-річну історію звітів Freedom House.

Так, із 29 оцінених держав:

  • 10 були визнані демократичними,
  • 10 – гібридними,
  • 9 – авторитарними.

Протягом останнього десятиліття кількість гібридних режимів зросла більш ніж утричі. Водночас кількість демократичних режимів скоротилася на третину, мовиться в дослідженні.

Серед лідерів країн Центральної та Східної Європи за останні роки зменшилася навіть видимість того, що вони грають за демократичними правилами. Зокрема, Угорщина, Сербія та Чорногорія у 2020 році опинились у групі перехідних/гібридних режимів, а не демократичних. Погіршила свій показник демократичності й Польща – тепер вона вважається країною напівконсолідованої демократії.

Автори звіту наголосили, що виклики, спричинені коронавірусною кризою, можуть суттєво загострити і прискорити наявні тривожні тенденції в сфері демократії в усьому світі.