В Ужгороді ростуть близько 2 тисячі сакур, вік деяких з них сягає 100 років. Тут їх можна зустріти і у центральній, і у старій частині міста.
Читайте також: В Японії розцвіли перші сакури: дивовижні фото
Історія ужгородських сакур почалась ще у Чехословаччині. Закарпаття входило до складу цієї держави з 1919 по 1939 рік – саме у цей час чеська влада активно вкладала кошти у розбудову мікрорайону Галагов (нині – центр Ужгорода на правому березі річки Уж).
В Ужгороді зацвіла сакура/ Фото 24 каналу
Оскільки у той час цей мікрорайон був болотистою місцевістю, то тут вирішили висаджувати японські вишні.
Історія сакури розпочалась у Чехословаччині/ Фото 24 каналу
Мандрівникам радять насолоджуватись красою цвітіння сакури у старій частині міста над Ужем. Гарним початком маршруту стане площа Пушкіна, найбільше старих сакур – по вулицях Довженка, Бращайків, Ракоці.
Щороку з цієї нагоди в Ужгороді відбувається сакура-фест/Фото 24 каналу
Хвилюватися не слід – усі охочі встигнуть побачити рожевий Ужгород на власні очі. Період цвітіння триватиме від півтора тижнів, якщо погода не капризуватиме.
Із цієї нагоди у місті відбувається сакура-фест – цього року він стартував 12 квітня і триватиме майже тиждень. Мистецькі події та смачне вино стане гарним додатком до прогулянок Ужгородом.
Сакура цвістиме два тижні/ Фото 24 каналу
До слова, сакурами можна насолоджуватись не лише в Ужгороді, а й в інших містах Закарпаття. Тепер за право називатися "столицею сакур" із Ужгородом змагається Мукачево. Там росте найдовша сакурова алея, а дерева цвітуть і рожевим, і білим кольором. Японська вишня росте також у Виноградові, Іршаві та Хусті.
Читайте також: Сакура-фест в Ужгороді: чим дивуватимуть на фестивалі
Окрім Ужгорода, сакури увітуть і в ніших містах Закарпаття/ Фото 24 каналу