Відповідна інформація з'явилась на саудівському державному телебаченні, яке, зі свого боку, посилається, на попередні результати розслідування, передають іноземні ЗМІ.

Читайте також: До зникнення журналіста Хашоггі причетний охоронець саудівського принца, – NYT

Як переконують у Саудівській Аравії, між журналістом і тими людьми, за якими він зустрівся у консульстві Саудівської Аравії, спершу виникла дискусія, яка переросла у сварку та сутичку, внаслідок чого якраз і загинув Хашоггі.

Також зазначається, що у Саудівській Аравії створили комісію, яка власне і проводить розслідування смерті журналіста – остаточні результати вони оприлюднять щонайбільше через місяць. За словами журналістів, ця комісія складається з представників відомств, що займаються питаннями національної безпеки, а також міністерств закордонних і внутрішніх справ.

Крім того, державна інформаційна агенція Саудівської Аравії сповістила, що за підсумками розслідування було затримано 18 громадян країни, а очільника служби розвідки генерала Ахмета аль-Ассірі та радника Королівського суду Сауда аль-Катані відсторонили від посад.

Додамо, досі невідомо, де зараз перебуває тіло загиблого журналіста.

"Королівство Саудівська Аравія висловлює глибокі співчуття щодо смерті Джамала Хашоггі", – зазначають саудівські державні ЗМІ.

Нагадаємо, на початку жовтня стало відомо, що у Стамбулі таємниче зник саудівський журналіст Джамал Хашоггі, який критикував королівську родину Саудівської Аравії. Про його зникнення стало відомо після того, як він разом з нареченою відвідав будівлю консульства Саудівської Аравії.

Згодом влада Туреччини заявила, що має доказ вбивства Хашоггі: ним виявився аудіозапис з Apple Watch журналіста. Після прослуховування запису, який зберігся у хмарному сховищі iCloud, турецька поліція зазначила, що саудівського дисидента могли "жорстоко катувати, а потім розчленувати" прямо всередині дипустанови.

Крім того, члени турецько-саудівської робочої групи, створеної у зв'язку з розслідуванням зникнення саудівського журналіста Джамала Хашоггі, провели 9-годинний обшук у генеральному консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Хто такий Джамал Хашоггі? 59-річний саудівський журналіст, який працював, зокрема, й медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США. У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину та переїхав до Вашингтона, де почав вести колонку на The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.