Водночас, за словами начальника штабу оборони Великої Британії, країна-агресор активно вдається до дезінформації і використовує проксі-формування для досягнення необхідних результатів.

Читайте також Загроза номер один: з уряду Британії пролунала різка заява у бік Росії

У даному контексті варто згадати Росію, яка, з нашої точки зору, представляє критичну загрозу. І Китай, який є для нас хронічним системним викликом,
– сказав військовий.

Ніколас Картер зазначив, що розробка Росією нових підводних човнів змушує Лондон реагувати на загрози, що з'являються.

"Північна Атлантика – це регіон, яким нам необхідно дуже уважно займатися, враховуючи підводні розробки Росії. Немає сумнівів у тому, що нам слід проводити курс на стримування", – продовжив військовий.

Він підкреслив, що у зв'язку зі зростанням напруженості міжнародної політичної ситуації Велика Британія зацікавлена у зміцненні відносин із закордонними партнерами у сфері оборони.

Ідея формування коаліції

З цієї причини Лондон виступає за ідею формування коаліцій AD HOC, які в залежності від загрози будуть об'єднувати різні країни-однодумниці й де центральна роль буде уготована НАТО.

При цьому в перспективі не виключено, що схожі союзи можуть виникнути і за участю чорноморських країн.

Це можливо. Є ж у нас п'ятисторонній формат по Україні за участю Великобританії, США, Канади, Польщі та Литви. Ми можемо мати такі коаліції, в рамках яких будемо працювати за темами, що становлять взаємний інтерес,
– додав генерал.