Представник від опозиції набагато більш орієнтований на європейський вектор розвитку Туреччини. Про це 24 Каналу розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Дивіться також Хто, якщо не Ердоган: чому вибори в Туреччині називають найважливішими в Європі

Опозиція уникає критики Росії

За його словами, опозиція чітко окреслила свої засади у зовнішній політиці: покращення відносин з ЄС, США, перетворення Туреччини на надійного партнера в НАТО, підтримка вступу Швеції до НАТО, активна підтримка України.

"Також там є низка віцепрезидентів, які матимуть сильний вплив на прийняття рішень. Серед цих людей є багато прихильників поглиблення співпраці з США та ЄС. При цьому, між Туреччиною та Росією розгорнуто низку потужних економічних проєктів, тому опозиція уникає критики Росії", – заявив Семиволос.

Ігор Семиволос про російський слід на виборах в Туреччині: дивитись відео

Росіяни вкладають кошти в Ердогана

Дослідник наголосив, що росіяни доволі активно коментують ці вибори та не приховують свої симпатії до Ердогана. Вони також втручають у вибори, як робили це під час Brexit та виборів у США.

"В Ердогана вкладено чимало грошей, які він використовує на підняття заробітних плат та інших соціальних виплат – так звані передвиборчі хабарі. Зрозуміло, якщо він програє, інвестиція росіян піде коту під хвіст", – заявив Семиволос.

Згідно з соціологічними опитуваннями, різниця між кандидатами становить 5%. На думку Семиволоса – це мінімум, який потрібний, але насправді потрібно більше, адже є великі сумніви, що вибори можуть пройти чесно.

Вибори в Туреччині: головне

  • 14 травня 2023 року у країні пройдуть президентські вибори. Також на цю дату заплановане проведення парламентських виборів.
  • Головний конкурент Ердогана в боротьбі за президентське крісло – це лідер опозиційної партії СНР Кемаль Киличдароглу. В разі його перемоги мер Стамбула Імамоглу отримає посаду віцепрезидента.
  • Результати опитувань демонструють, в першому турі обрати нового президента найімовірніше не вдасться, адже обидва основні кандидати не отримають понад 45%.