Як інформує "Радіо Свобода", впродовж тижня листи із підробленої електронної адреси отримали десятки людей: серед них, як нардепи, судді, політики та чиновники, так і звичайні українці.

Читайте також: Звільнилась гендиректорка телеканалу NewsOne

Дехто із Facebook-друзів Михайла Ткача написав про підозрілий лист у соцмережах і зробили скріншот отриманого повідомлення.

журналісти шахрайство Ткач
Від імені журналіста Михайла Ткача невідомі розсилають підозрілі листи

З фото помітно, що шахраї створили "цифрового двійника" Михайла Ткача: електронну адресу з його ім’ям, прізвищем та фото, а також використали у підписі журналіста логотип редакції.

У тексті листа йдеться, що журналіст нібито просить про коментар. Проте, як зазначає редакція "Схем", у подібній формі вони ніколи не розсилали листів ані від імені "Схем", ані від імені авторів-розслідувачів програми.

У тілі листа отримувачам пропонують перейти за посиланням на сторонній сайт, який вимагає від користувача ввести його пароль від електронної пошти.

Хто такий Михайло Ткач?Журналіст-розслідувач, із 2015 року працює у програмі антикорупційних розслідувань "Схеми", яка виходить в ефірі 24 Каналу. Автор численних резонансних матеріалів, що викривають високопосадову корупцію.

"За гучні розслідування, які очищують Україну від корупції" у 2017 році Михайло Ткач отримав нагороду "Людина нового часу" від українського журналу "Новое время".