Про обмін полоненими

Як сказав ексдепутат російської Держдуми Ілля Пономарьов журналістам 24 каналу, обмін полоненими між Україною та Росією є першим кроком у мирний процес.

Читайте також: Мільйон доларів на сигнал: США допоможуть боротися із роспропагандою в Криму і на Донбасі

Він підкреслив, що у кінцевому результаті наступний обмін має відбутися за схемою "всіх на всіх". І те, що український президент погодився на обмін за схемою "35 на 35" показує, що Зеленський сприймає це виключно у контексті подальших кроків.

Від обміну Росія насправді отримала більше, ніж Україна. Адже ми відпускаємо реальних злочинців та терористів, на яких заведені справжні справи. А РФ відпускає людей, яких вони призначили злочинцями,
– наголосив Пономарьов.

До слова, 7 вересня приблизно о 14:00 літак з полоненими Росією українцями приземлився в київському "Борисполі". Моряків, яких Росія захопила в листопаді 2018 року, а також інших бранців Кремля обміняли за схемою "35 на 35".

Про доцільність видачі Цемаха

Ілля заявив, що передача російській стороні Володимира Цемаха є не безпідставною.

Ані ви, ані я не були на допиті Цемаха. І що він сказав на цих допитах – ми не знаємо. А люди, які ухвалювали рішення про обмін, навпаки. Відповідно вони порахували, що вигідніше його обміняти, ніж утримувати та зірвати обмін,
– додав ексдепутат російської Держдуми.

Хто такий Володимир Цемах?Володимир Цемах є головним свідком української прокуратури у справі про збиття рейсу МН17. З 2014 року Володимир Цемах командував окремою ротою протиповітряної оборони Сніжного. Саме в цьому місті у липні 2014 року було зафіксоване пересування російського БУКа, з якого збили малайзійський Boeing.


Катастрофа МН17 у цифрах / інфографіка 24 каналу