Упродовж останніх декілька днів в області довелося також застосовувати графіки аварійних відключень. Вони можуть накладати на погодинні. Про це повідомила речниця "Львівобленерго" Галина Петрушка, інформує 24 Канал.

Читайте також Які графіки відключень світла діють в областях України після атаки Росії

Чому не було світла

Петрушка зазначила, що до погодинних графіків входить орієнтовно 75% усіх споживачів. Ще 25% – критична інфраструктура.

Аварійні відключення вводять за розпорядженням Укренерго. Тож заздалегідь повідомити про них неможливо.

Диспетчер (Укренерго – 24 Канал) надає команду і ми впродовж 15 хвилин повинні виконати відімкнення… У ці аварійні входить 25% споживачів, – це ті самі, які є в графіках погодинних відімкнень. Тому накладалися аварійні відімкнення на погодинні, та люди довго залишалися без електроенергії. Могло бути, наприклад, що зранку ця людина була відімкнена по графіку погодинних відімкнень. Потім прийшло, наприклад, розпорядження про аварійне, і ми змушені знов ту людину не вмикати,
– зазначила речниця.

Натомість скасувати аварійні відключення, за словами Петрушки, можна лише після відповідного розпорядження Укренерго. Також речниця додала, що запроваджені у грудні графіки оптимальні, тож сенсу їх змінювати немає.

Наразі на Львівщині вимикають одночасно дві черги. Однак, якщо ліміти будуть нижчі, аніж половина, доведеться виключати третю чергу.

Зверніть увагу Росія масовано атакувала Україну ракетами 26 січня: все, що відомо

Чому на "зеленій клітинці" немає світла

Галина Петрушка зазначила, що саме для категорії людей, які віднесені до переліку аварійних відімкнень, графіки можуть не працювати, оскільки є розпорядження вводити аварійні відімкнення. Туди переважно входять великі густонаселені райони, де можна одночасно знизити споживання дуже великій кількості споживачів.

"Ми намагаємося все робити, аби все ж таки аварійних відімкнень не було, а ми йшли по графіку погодинних відімкнень, тоді цей розподіл електроенергії виходить рівномірніший", – підсумувала речниця "Львівобленерго".

Окупанти завдали масованого ракетного удару по енергосистемі України: що треба знати

  • Російські терористи 26 січня завдали вже тринадцятої масованої ракетної атаки по енергосистемі України. Більшість ракет вдалося збити. Однак, на жаль, є і влучання.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що ворог обстріляв об'єкти енергетики, намагаючись створити системний збій в енергосистемі України. Найскладніша ситуація у Київській, Одеській та Вінницькій області.
  • В Укренерго зазначили, що окупанти пошкодили обладнання у південному, центральному та західно-південному регіонах України.
  • На одному з енергооб'єктів у Дніпропетровській області знищено основне високовольтне обладнання.
  • Внаслідок російських обстрілів в Одеській області пошкоджено два об'єкти енергетичної інфраструктури. У ДТЕК попередили, що екстрені відключення в регіоні можуть застосовуватися упродовж декількох днів.