Американський політолог Раміз Юнус заявив 24 Каналу, що політика республіканської партії США щодо Китаю жорсткіша і радикальніша, ніж в адміністрації Джо Байдена. І газета The Wall Street Journal спеціально вкидає такий наратив, щоб створити видимість напруги, якої насправді між США та Китаєм не існує так само, як немає жодної напруги між Євросоюзом і Китаєм.

Дивіться також Трамп – найгірше очікування для Китаю, – політтехнолог припустив плани Пекіна

Данина поваги

Політолог повідомив, що Байден із Сі Цзіньпінем домовилися не ескалювати ситуацію на Близькому Сході, а також – на російсько-українському фронті. Тема Тайваню взагалі майже не згадується, адже не є такою спекулятивною, як тема України та Ізраїлю.

Динаміка відносин США з Китаєм відбувається через візити китайських високопосадовців до США, а американських – до Китаю. Блінкен (державний секретар США Ентоні Блінкен – 24 Канал) буквально днями був прийнятий у Китаї на найвищому рівні.

Коли приймають держсекретаря на такому високому рівні, це не говорить про те, що США і Китай мають проблеми, які вони не хотіли б вирішувати. Якщо Блінкена приймають, тоді це данина поваги, яку Китай надає держсекретарю, тому що Сі Цзіньпін не зобов'язаний його приймати за протоколом,
– зауважив Раміз Юнус.

Він наголосив, що треба розуміти, що насправді жодної напруги між США та Китаєм немає. Є лише "газетні качки", які видає The Wall Street Journal.

Программа невдоволення

А щодо певної обов'язкової програми, яка існує в американсько-китайських відносих, тобто невдоволення, яке вони регулярно висловлюють, – це тема, пов'язана з Тайванем.

Конгрес США виділив 8 мільярдів доларів (на потреби оборони Тайваню – 24 Канал), а з іншого боку каже, що Тайвань – це територія Китаю. Природно, Китай висловлюватиме своє невдоволення,
– сказав американський політолог.

Він підсумував, що до кінця президентської кампанії ескалації у відносинах США та Китаю, а також Євросоюзу та Китаю не варто очікувати, тим більше Сі Цзіньпін зібрався з візитом до Європи та проводитиме там зустрічі на дуже високому рівні.

Візит Сі Цзіньпіна до Європи: чого чекати

  • Лідер Китаю у межах великого туру планує відвідати Францію, Угорщину та Сербію. Це – перша поїздка Сі Цзіньпіна до Європи за останні 5 років.
  • У рамках зустрічі Сі та президент Франції Еммануель Макрон планують обговорити припинення війни в Україні, залучення китайських інвестицій у виробництво акумуляторів для електромобілів та спільні дії, необхідні для подолання глобальних викликів, зокрема надзвичайної кліматичної ситуації.
  • Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан буде дуже радий зустрічі з Сі, оскільки Китай є в центрі міжнародної політики, тож в інтересах угорської економіки мати такого великого союзника.
  • Що ж до Сербії, у МЗС Китаю не коментують жодної інформації. Відомо лише, що дата візиту Сі приблизно припадатиме на 25-ту річницю удару США по китайському посольству в Белграді під час операції НАТО у 1999 році.