Історичні "близнюки"
Тайванці не стримували свого захвату і вдячності українцям за сміливість, хоробрість, і високий професіоналізм, який наша армія і наш народ демонструють собі й усьому світові вже протягом понад вісьмох місяців восьмирічної війни.
Про головне Не забувайте про ціну: хто став "бронею" прориву ЗСУ на Херсонщині
Не тільки солідарність, але й потенціал політичної та економічної співпраці робить тайванців ближчими до України, ніж географія.
Саме комуністичний досвід, придушена демократія, великий агресивний майже тоталітарний сусід, пропаганда та дезінформація, а також погрози війни – неповний перелік того, у чому Тайвань бачить свою схожість з Україною і тому дуже сильно співпереживає та допомагає нам.
Не пропустіть Європейська орбіта: як Україна ламає плани Росії
8 тисяч кілометрів – не перепона
24 лютого тайванці побачили потенційний розвиток подій для себе, тому одразу ж почали збирати гроші та гуманітарну допомогу. Острів з населенням у 23,5 мільйони людей зібрав 33 мільйони доларів США, що становить майже 1,5 долара США на людину. Це вражає.
Тайванці також зібрали 650 тонн гуманітарної допомоги, яка складається з різних предметів першої необхідності. Цю допомогу вони направляли через наших сусідів – Польщу, Чехію, Словаччину, країни Балтії.
Солідарність з Україною для тайванців не мала перешкод. Ані відсутність офіційних двосторонніх відносин, ані відстань у 8000 кілометрів не стали на заваді Тайваню підтримати Україну. Лише наприкінці жовтня цього року українські депутати вперше відвідали столицю Тайваню з офіційним візитом в межах групи дружби.
Нові мости
Серед топ-3 напрямків для інвестицій та економічного співробітництва Тайваню та України: відновлювана енергетика (морські вітроелектростанції), електромобільне виробництво та оборонне виробництво.
Цікаве Українці небезпечно наблизилися до "граблів", які можуть позбавити їх грошей і зброї
Україна має велику територію, багата на корисні копалини та пишається своїми талантами: інженери, конструктори, розробники – перелік невичерпний, але я зупинюсь тут.
Україна і Тайвань дуже далекі за відстанню, але близькі за духом. Офіс Президента, Кабмін та окремі міністерства – всі закликають українські бізнеси не зупинятись у роботі, шукати нові ринки та розвивати нові міжнародні партнерства. Можливо, Тайвань та решта Південно-Східної Азії – це той напрямок, на який варто звернути увагу.
Важливе – чи готовий Тайвань до війни: дивіться відео