Фінансовий комітет Ради розглянув відставку Смолія: що відомо
Засідання комітету розпочалося о 15:00 2 липня. Перед цим Разумков наголосив, що питання про відставку Смолія є конституційним повноваженням парламенту. Тому спікер попросив його негайно розглянути та подати в установленому порядку пропозиції для розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради. Про це пише Інтерфакс-Україна.
Важливо Зеленський вніс у Раду постанову про відставку Смолія
У підсумку фінансовий комітет схвалив проєкт Постанови Ради про звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ. На черзі – розгляд у сесійній залі. Про це повідомили у фракції "Голос".
Цікаво, що представники голосу Ярослав Железняк і Галина Васильченко не голосували за цю постанову. Натомість нардепи від "Слуги народу", що сформували монобільшість, підримали документ. Про це Железняк розповів у відеозверненні.
Раніше Гетманцев наголошував, якщо депутати на профільному комітеті не підтримають його відставку, то Смолію і далі доведеться очолювати Нацбанк.
Коли Рада розгляне відставку Смолія
Перед засіданням Ради 2 листопада Гетманцев припустив, щ що Верховна Рада голосуватиме за відставку Смолія 3 липня. Про це він сказав у коментарі журналістам, пишуть "Українські новини".
Завтра, можливо. Якщо є така можливість, то буде завтра. Але я не був би впевненим на 100%... Я впевнений, що голоси є – з огляду на те, як пана Смолія критикує опозиція, то голоси є,
– зауважив парламентар.
Гетманцев підкреслив, що хотів би почути від Смолія його позицію і де він побачив "політичний тиск".
До теми Хто може замінити Смолія на посаді голови НБУ – названо імена кандидатів
Коротко про відставку Смолія з посади голови НБУ
- Очільник НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку за власним бажанням 2 липня, заявивши про систематичний політичний тиск. У Нацбанку рішення прийняли з повагою.
- Раніше Смолій заявляв про те, що має намір залишатися на посаді голови до кінця своєї каденції – 2025 року.
- В Офісі Президента заявили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.
- Якщо відставку затвердять, то обов'язки глави Нацбанку виконуватиме його перша заступниця – Катерина Рожкова.
- Одним з головних кандидатів на посаду очільника НБУ називають Кирила Шевченка, він голова правління "Укргазбанку". Серед інших кандидатів Володимир Лавренчук та Тимофій Милованов.