Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс запропонував Європейському Союзу продовжити розгляд питання щодо створення миротворчої місії для захисту Запорізької АЕС.

Читайте також На Запорізькій АЕС існують ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин

Загроза підриву ЗАЕС: що пропонує Литва

Ми ніколи не були так близько до ядерної катастрофи, як зараз. Просто висловлення жалю щодо цієї ситуації може бути недостатньо, — зазначив Габріелюс Ландсбергіс.

За його словами, ЄС повинен повернутися до дискусії щодо створення військової миротворчої місії, про яку говорили ще пів року тому. Вона б гарантувала безпеку на Запорізькій АЕС і навколо неї.

Зазначимо, що російські окупанти ще з березня захопили найбільшу в Європі атомну електростанцію.

Місія МАГАТЕ їде на ЗАЕС

Місія МАГАТЕ вранці 31 серпня виїхала з Києва й рушила у бік ЗАЕС, на якій російські окупанти вчиняють ядерний тероризм. Загарбники тим часом вкотре відкрили вогонь по Енергодару.

Володимир Зеленський 30 серпня зустрівся у Києві з Рафаелем Гроссі – главою Міжнародної агенції з атомної енергетики. Президент наголосив: Україна хоче, аби місія МАГАТЕ завдяки українським спецслужбам та безпековим коридорам знайшла можливість потрапити на ЗАЕС. Там необхідно зробити все можливе, аби уникнути всіх тих загроз світового масштабу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що Україна очікує від місії МАГАТЕ чітких заяв про факти порушень росією протоколів ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції.

Введення миротворців на ЗАЕС: що потрібно знати

Раніше прессекретар генсека ООН Стефан Дюжаррік на брифінгу 11 серпня заявив, що ідея введення миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй на територію ЗАЕС поки не обговорюється. Там вважають, що сторони самі в змозі забезпечити безпеку на електростанції.

Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль ще у березні казав, що миротворці з ЄС повинні прибути на всі 5 атомних станцій України, оскільки це питання безпеки всього світу.

Вас це може зацікавити — Наскільки критична ситуація на ЗАЕС: дивіться відео