Такі домовленості уклали український уряд і Міжнародний валютний фонд. Подорожчання блакитного палива і комунальних послуг відбуватиметься поступово у 2 етапи - з квітня, а потім з жовтня.

У столиці ж нові розцінки за "комуналку" набули чинності з 1 лютого. За підрахунками КМДА через подорожчання опалення та гарячої води квартплата киян виросла на 30%. Аби компенсувати ці витрати малозабезпеченим пропонують оформляти субсидію.

“Скористатися сьогодні 40 тисяч абонентів. Ми думаємо, що при піднятті тарифів з лютого місяця ріст має бути, плануємо десь 60-70 тисяч людей буде користуватися”, - каже перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

В КМДА стверджують, що для зручності городян процедура оформлення субсидії була значно спрощена. Втім, кияни це заперечують.

“В мене прописаний чоловік, але він зі мною не живе10 років і не працює. Я так написала в заяві, відправила всі документи. Але мені прийшла відповідь про те, що вимагають довідку про доходи всіх членів прописаних в цій квартирі”, - каже киянка Любов.

Тим не менше, кияни у січні поточного року на 100% розрахувалися за комунальні послуги. Водночас, в регіонах ситуація з проплатами не така зразкова. У держкомстаті підрахували, що заборгованість населення по країні за місяць зросла на 6% і склала понад 12 мільярдів гривень.