Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Раніше повідомлялось про те, що на околицях Бахмута прикордонники збили ворожий Су-34.
Цікаво США представили новий ядерний бомбардувальник B-21 Raider: у чому його головна особливість
Авіація для України
Мусієнко зазначив, що питання постачання Україні літаків активно обговорювалось, потім відкладалось, нині до нього знову повернулись. Насправді про F-16 поки не мовиться, лише про МіГи. Хоча в Єгипті є доволі непогані модернізовані МіГи, які здатні нести ракети західних зразків.
F-16 є більше, є більше озброєння до них, є можливості його використання. Наші пілоти, було анонсовано, готові до навчання й використання цього літака,
– зауважив військовий експерт.
Шведські Gripen
Він продовжив, що активно говорять про шведські Gripen. Це літаки, які розроблялись для важких умов. Вони здатні сідати навіть на шосе, на дороги, в лісистій місцевості. Це технічно схоже на Україну.
"Однак до технічного має бути політичне рішення. Технічна складова – це подальша тематика, яка буде розглядатись після того, як буде ухвалене політичне рішення. А далі вже обговорення, які це мають бути літаки, в які терміни, з яким озброєнням тощо", – наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.
Мусієнко про те, яку авіацію можуть надати Україні: дивіться відео
Літаки А-10
За його словами, були також активні розмови про постачання Україні літаків А-10, але їх краще б постачати разом з літаками F-16. А-10 – це штурмовик, який треба прикривати F-16, F-15, F-18. Між іншим, ці ж літаки здатні протистояти ракетним обстрілам, і це було підсиленням української системи ППО.
Повернулись до цього питання в жовтні, після чергового витка ракетного терору. Коли ще на попередньому "Рамштайні" міністр оборони США Ллойд Остін говорив, що Україні треба допомогти створити цілісну систему ППО, то мовиться, звичайно, й про літаки. Це елемент цієї цілісної системи,
– підкреслив Мусієнко.
Військова допомога Україні: останні новини
- Литва доставила Україні ще дві відремонтовані самохідні гаубиці PzH2000, а також боєприпаси. Країна продовжує підтверджувати міцну підтримку нашої держави.
- Наприкінці листопада міністерка фінансів Джанет Йеллен повідомила про надання Україні грантових коштів у розмірі 4,5 мільярда доларів. У п'ятницю, 2 грудня, перша частина цих коштів вже надійшла на рахунки держави.
- Світові партнери продовжують надавати Україні військову допомогу для боротьби з Росією. Зокрема, Болгарія передасть нашій державі стрілецьку зброю та боєприпаси.