Війна в Україні створила попит на зброю для багатьох світових виробників. Проте доходи від виробництва падають.

До теми Україні потрібне масове виробництво FPV-дронів: військовий пояснив, як вони допоможуть ЗСУ

Чому США та Європа не можуть впоратись зі збройним викликом

Багато американських та європейських компаній не змогли наростити виробничі потужності через дефіцит робочої сили, зростання витрат і зброїв у ланцюжках поставок.

Багато збройових компаній зіткнулися з перешкодами при адаптації до виробництва для ведення бойових дій високої інтенсивності,
– повідомила директорка Програми військових витрат і виробництва зброї SIPRI Люсі Беро-Сюдро.

Зокрема, у США падають доходи від продажу зброї. Так, у 2022 році доходи 42 американських компаній знизились на 7,9 відсотка. Вони, у свою чергу, становили 51 відсоток загального доходу від продажу зброї. Причину такого спаду також пов'язують з проблемами, пов'язаними з пандемію COVID-19.

Яка ситуація в азійських країнах

На відміну від Європи та США, Азія має певні переваги у військовій сфері. Так, доходи від зброї 22 компаній в Азії та Океанії у 2022 році зросли на 3,1 відсотка. Минулий рік визначили, як другий рік, коли 100 найкращих доходів від зброї в Азії та Океанії перевищили доходи в Європі.

"Внутрішній попит і залежність від місцевих постачальників захистили азійські збройні компанії від збоїв у ланцюжку поставок у 2022 році", – підкреслив дослідник Програми військових витрат і виробництва зброї SIPRI Сяо Лян.

Допомога Україні продовжується

  • Адміністрація Байдена направила до Конгресу звернення щодо виділення грошей на військову й фінансову допомогу Україні.
  • У Білому домі наголосили, що виділені кошти можуть закінчиться до кінця року. І якщо це станеться, то це "поставить Київ на коліна на полі бою".
  • Окрім цього, в Міноборони України повідомили про створення нової модифікації ракети для комплексу "Нептун". Але деталі поки що не розкривають.