Лоуренс Фрідман, почесний професор військових досліджень у Королівському коледжі Лондона, у колонці на Comment is Freed проаналізував, як Росія відправляє своїх військових на "забій", пише 24 Канал.
Дивіться також Буря перед затишшям: чого очікувати від нового наступу Росії та чому Україна вимушена чекати
Які переваги дає тактика росіянам
Як пише військовий дослідник, російська тактика використання витратних військ передбачає рух проти українських ліній, "одні під дією наркотиків, а інші – під дулом автоматів, з мізерними шансами вижити".
Їхня жертва допомагає виявити розташування українських ліній, щоб їх можна було краще обстрілювати артилерією, а також виснажує захисників, щоб вони були менш здатними впоратися, коли витратні матеріали замінюють більш професійними та краще оснащеними підрозділами,
– пише Фрідман.
Професор наголошує, що ця тактика може виявитися недієвою у довгостроковій перспективі. Зокрема, він нагадав про так зване "народне ополчення" на Донбасі, яке підтримується Росією.
Фрідман зазначив, що бойовики від самого початку використовували живу силу як витратний матеріал, зокрема в кровопролитних боях за Сєвєродонецьк влітку 2022 року.
У підсумку так зване "народне ополчення" зазнало катастрофічних втрат, що максимально знизили бойову цінність піхоти. Через відповідну тактику живими залишилися лише командири батальйонів, полків та бригад й артилеристи.
Росія зазнає катастрофічних втрат в Україні
- Від початку повномасштабного вторгнення Росія зазнає шалених втрат в живій силі та техніці в Україні. Так, станом на 11 лютого в Україні ліквідовано близько 136 880 окупантів.
- Наразі найбільших втрат Росія зазнає на Донбасі, зокрема під Бахмутом і Вугледаром. Там окупанти наступають чималими силами в живій силі.
- Важливо зазначити, що Росія володіє великим мобілізаційним ресурсом. Через втрати Росії у вересні 2022 року довелося оголосити про мобілізацію, хоча вона також тривала таємно.
- Через те, що Росія має великий мобілізаційний ресурс, вона може дозволити собі наступати великими силами й зазнавати серйозних втрат. Натомість тактика України повністю протилежна: наші війська намагаються мінімізувати втрати.