Про це 24 Каналу розповів начальник служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, додавши, що всі напрямки на лінії зіткнення однаково важливі для ворога. Росіяни продовжують свої спроби хоч кудись просунутися.

Дивіться також Найдорожча втрата після "Москви": у скільки Forbes оцінив збитий російський літак А-50

Скільки сил зосередив ворог на Сході

Упродовж 14 січня окупанти збільшили кількість атак на Лиманському напрямку. Перед тим схожа ситуація була біля Бахмута, а ще раніше – ворог зосереджувався на Куп'янщині. Так він намагається знайти погано захищену ділянку в обороні ЗСУ, щоб розвинути активніші дії.

Наступ ворога наразі до успіху його не привів. Кількість військовослужбовців на Бахмутському напрямку залишається незмінною – це приблизно 62 тисячі бійців. Збільшення немає,
– розповів Володимир Фітьо.

Він додав, що на фронті в окупантів є різні підрозділи, між ними відбувається ротація, поповнення втрат, адже ворог зазнає їх у великій кількості. Це стосується як техніки, так і живої сили. Саме для цього ворог підтягує резерви з Росії.

Варто зауважити, що втрати також пов'язані з дезертирством у російській армії, відмовою бійців виконувати накази. Ця проблема досить поширена, але, на жаль, вона кардинально не впливає на здатність країни-агресорки продовжувати війну.

Загалом кількість російських військ, які перебувають у зоні відповідальності ОСУВ "Хортиця" – 200 тисяч бійців. Ця цифра практично не змінюється. Україна контролює наявність їхніх підрозділів на лінії фронту, особовий склад, а враховуючи, що війна практично триває онлайн, то провести таємне переміщення майже неможливо,
– підкреслив Фітьо.

Що відбувається на Сході: актуальні новини

  • Ворог намагається штурмувати в районах Андріївки та Кліщіївки. Для цього використовує піхотні групи. Російська артилерія працює цілодобово. За словами офіцера пресслужби 26 артилерійської бригади Олега Калашнікова, окупанти на Донеччині зосередились на штурмі міста Часів Яр. На цій ділянці вони посилили своє угруповання.
  • На Бахмутському напрямку ворог також не припиняє обстрілів. Він використовує так звану тактику бульдозера – б'є артилерією здебільшого по містах, а не по посадках чи лісах. На штурм кидає середні піхотні групи. До них переважно входять ув'язнені. Далі йдуть малі групи бійців. Російські командири більше цінують техніку, ніж особовий склад. Тіла своїх загиблих окупанти не забирають.
  • На Сході упродовж кількох днів перебували Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Генштабу Сергій Шаптала. Вони зустрілися з командувачами підрозділів, обговорили ситуацію на фронті та подальші дії. Крім цього узгодили кроки, які дозволять ефективно воювати, враховуючи ресурси.