Майор Нацгвардії, начальник штабу артилерії 4-ї бригади "Рубіж" Денис Нагорний розповів 24 Каналу, що наразі на фронті вистачає ресурсу, який надає Захід, тільки для оборони. Для активних штурмових дій озброєння та техніки є в наявності мізерно мало.

До теми Що потрібно Україні для прориву на фронті: Умєров пояснив

Він зазначив, що українські сили зараз не мають можливості рухатись вперед.

"Техніку нам не шкода. Наш головний скарб – це люди, їх потрібно берегти", – наголосив майор Нацгвардії.

У Росії має закінчитись ресурс

Також 23 січня відбулась зустріч у форматі "Рамштайн", на якій були обговоренні питання військової допомоги Україні. Партнери домовились збільшити виробництво боєприпасів і артилерійських систем для ЗСУ. Також йшлося про модернізацію зенітних ракет західних зразків до радянських пускових установок, про перспективи надання далекобійної зброї, гелікоптерів тощо.

З точки зору військового, вважаю, що ці пакети військової допомоги нам варто було надавати раніше. Війна не любить затягувань. Хоча, звісно, це набагато краще, ніж нічого. І чим швидше нам нададуть цю зброю та техніку, тим швидше ми завдамо непоправної шкоди окупантам,
– підкреслив Нагорний.

Росія хоч і велика країна, але і її ресурс має колись закінчитись. Росіяни вже відчувають дефіцит техніки, і невдовзі у них закінчиться людський ресурс.

До того ж зараз в Росії, за словами майора Нацгвардії, все більше з'являється незадоволених тим, що велику кількість росіян вже полягло в Україні. Виникають питання до російської влади, що буде далі і скільки ще народу має загинути.

"Однак з військовою допомогою, яку нададуть Україні за результатами "Рамштайну", ми пришвидшимо нашу перемогу", – наголосив Денис Нагорний.

Військова допомога Україні від західних партнерів

  • Під час зустрічі у форматі "Рамштайн" також було оголошено, що Німеччина надасть Україні 6 списаних багатоцільових військових гелікоптерів Sea King Mk41. За словами міністра оборони країни Боріса Пісторіуса, ці вертольоти – "перевірені і надійні" машини, які мають допомогти ЗСУ, зокрема у розвідці над Чорним морем та у транспортуванні військових.
  • США наразі не виділяє нові пакети військової допомоги Україні, але попри це наша держава продовжує отримувати озброєння та техніку з попередніх закупівель. За словами посла України в США Оксани Маркарової, допомога Києву виділялась влітку у великих обсягах (пакетами по 2 – 3 мільярди доларів) в межах програми USAI. Ця підтримка продовжує надходити в Україну й зараз.
  • Крім того, Євросоюз працює над масштабним планом військової допомоги Україні на суму 22 мільярди доларів. В межах цієї програми країни-члени Євросоюзу отримуватимуть відшкодування за військову допомогу Україні. Завдяки цьому мають збільшитись постачання снарядів, техніки для ЗСУ. Також в ЄС планують створити спеціалізований військовий фонд для забезпечення постійного фінансування України щодо озброєння.