Про це домовилися начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Василь Бурба та начальник Головного управління воєнної інформації Угорщини Янош Береш. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

До теми: Треба шукати компроміси: Кулеба розповів про налагодження відносин з Угорщиною

Бурба і Береш під час зустрічі узгодили першочергові спільні кроки українського та угорського воєнних розвідувальних відомств, які дозволять підвищити рівень поінформованості безпекових структур НАТО.

В ГУР додали, що розширення співробітництва в розвідувальній сфері між Україною та Угорщиною сприятиме залученню Києва до Програми розширених можливостей Північноатлантичного Альянсу.

Що відомо про Програму розширених можливостей НАТОУкраїна офіційно звернулася до НАТО з проханням приєднатися до Програми розширених можливостей (EOP). Програма дозволяє об’єднати довкола НАТО клуб найближчих партнерів, які з різних причин не є союзниками, але готові тісно взаємодіяти, часто в технічних питаннях, в ході спільних операцій та навчань.

Сьогодні до програми входять Грузія, Швеція, Фінляндії, Австралія та Йорданія.

Відзначимо, що віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба заявив, що Угорщина вже не є проблемою у відносинах з НАТО.

Що відомо про загострення українсько-угорських відносин

  • Угорщина почала звинувачувати Україну в утисках після прийняття у 2017 році закону про освіту. У ньому обов'язковою нормою стало вивчення державної української мови. Угорщина вбачає в цьому законі загрозу для своєї нацменшини на Закарпатті. Тож країна почала наполягати на скасуванні норми про державну мову та пригрозила блокувати всілякі спроби України вступити до ЄС та НАТО.
  • Згодом між Україною та Угорщиною розгорівся новий конфлікт через те, що на Закарпатті українцям роздавали угорські паспорти. А це суперечить законам України.
  • Чергове загострення виникло напередодні візиту в жовтні керівництва НАТО до України. Тут північноатлантична рада мала виступити зі своєю декларацією на підтримку нашої держави. Втім Угорщина вирішила її ветувати. Угорці вимагали, аби до декларації включили їхні пропозиції. В останній момент Будапешт припинив блокування декларації, зазначивши, що пропозиції таки були враховані.
  • Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина та інші країни Центральної Європи суттєво постраждали після введення Євросоюзом санкцій проти Росії.