Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. Він зазначив, що часткове надання китайської зброї Москві може відбутись, але не варто підіймати планку щодо масштабності цього питання.
Дивіться також Сі Цзіньпін планує зателефонувати Зеленському після візиту у Москву: що кажуть у президента
Виглядає не логічно
На його думку, росіянам у першу чергу потрібні боєприпаси до артилерії.
У Китаю вони, звичайно, є. В них є колосально великі потужності, які дозволяють виробляти потрібні калібри, у першу чергу – 152 та 122 міліметрів,
– підкреслив він.
Військовий експерт додав, що китайський ВПК має спільний корінь з Росією, адже вони виросли з Радянського Союзу.
"Чи піде Китай на дійсно масштабні постачання озброєннь, які конче потрібні Росії? На мій погляд, поки що це виглядає не дуже логічно", – вважає Черник.
Петро Черник про можливість масштабних постачань озброєння Росії з боку КНР: дивіться відео
США дали Китаю серйозний сигнал
Він пояснив, що китайська економіка на 100% вмонтована у світову економіку, і вся експортна продукція КНР постачається в першу чергу в країни євроатлантичного простора і сукупно складають майже 50 трильйонів доларів ВВП.
Проміняти всю цю економічну доцільність на 1,5 трильйона ВВП Росії зараз не зовсім коректно,
– відзначив співрозмовник.
Військовий експерт звернув увагу на те, що американці дали Китаю дуже серйозний сигнал, як вони будуть з ними воювати, якщо вони підуть на цей крок. Мається на увазі те, що США визнало майже офіційно, що ковід – це штучний вірус. А в цьому випадку до китайців можуть бути позови від різних держав на трильйони доларів.
"Китайцям дуже вигідно, щоб конфлікт в Україні був заморожений за їхнім сценарієм, тому що тоді у них є вся доказова база починати свою воєнну авантюру у Тайвані", – резюмував Петро Черник.
Візит Сі Цзіньпіна до Росії: що відомо
- Кремль анонсував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Він приїде 20 – 22 березня.
- Відомо, що під час переговорів з лідером КНР буде обговорено "питання розвитку відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії між Росією та Китаєм".
- Також заплановано обмін думками у контексті поглиблення російсько-китайської співпраці на міжнародній арені. До того ж планується підписання низки "важливих двосторонніх документів".
- Зазначається, що Китай дотримуватиметься об'єктивної позиції щодо України та відіграватиме конструктивну роль у просуванні переговорів.