Його покроково описали в Головному управлінні розвідки Міноборони. Там вказали, куди саме можна звертатися та що після цього потрібно робити.
Зауважте Моя дитина збиралася заміж, – мати зниклої безвісти в Кременчуці емоційно відповіла росіянам
Приймають заяви в Інформбюро
Якщо людина не має інформації про місце перебування когось зі своїх рідних, то можна звернутися до Національного інформаційного бюро за коротким номером 1648 чи міським номером – (044) 287-81-65. Інформбюро також має сайт, де можна заповнити відповідну форму для запитів на сайті – nib.gov.ua.
Можна звертатися до поліції
Також заяви про зникнення людей приймають і в будь-якому відділку поліції. Нацполіція може внести людину в списки зниклих, також базуючись на запиті поштою чи дзвінком на один із цих номерів:
- 102 (цілодобово);
- (0894) 200-18-67.
Алгоритм повідомлення про зникнення осіб / Зображення МВС
Що відбувається після цього
Подану заяву реєструють у журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це заявнику протягом 3 днів повідомляє уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Коли знаходять зниклого – теж повідомляють
Розшук особи, яка зникла безвісти, припиняють не пізніше ніж через 3 дні з моменту встановлення місця перебування, місця поховання чи місцеперебування останків. Про це негайно повідомляють близьких родичів та членів сім'ї. Також заявника, навіть якщо він не є родичем.
Важливо – росіяни не воюють, а чинять терор: дивіться відео