Глава держави зазначив, що 19 січня продовжили традицію вшанування українських Героїв і вручення квартир Героям України, рідним наших Героїв.
Читайте також Україна отримає багато САУ Caesar і не тільки: про що говорили Зеленський та Макрон
Вручив сертифікати на 30 квартир
Їх отримали воїни ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, рідні працівника ДСНС. Президент наголосив, що всі вони заслужені.
"Абсолютно достойні Герої. Воїни, які відзначились у боях у Гостомелі та інших містах і селах Київщини, на сході нашої держави, на Чернігівщині, Сумщині, Харківщині. На Донеччині, Луганщині. На півдні – при захисті Херсона. Герої України – льотчики, пілоти вертольотів, які у надзвичайно ризикованих, складних місіях доправляли в оточений Маріуполь необхідну зброю, амуніцію, забирали поранених. Зокрема, завдяки цьому Маріуполь бився", – наголосив президент.
Він додав, що цього дня відзначив пілотів армійської авіації Сухопутних військ. Вони виконували цю місію нарівні з воїнами ГУР. Президент додав, що кожен Герой України має "таку особисту історію хоробрості, такі особисті результати", які наша держава завжди пам'ятатиме та якими пишатимуться.
Це гордість, коли у країни є такі люди, і це шанс нашого народу – усі, хто б'ється заради України, хто допомагає, хто зміцнює наші Сили оборони та безпеки. Усі рятують Україну та українців,
– зазначив глава держави.
Україна працює над поверненням своїх людей
Глава держави зазначив, що 19 січня провів дві телефонні розмови. Одну з них – з прем'єр-міністром Албанії Еді Рамою. Він висловив вдячність за незмінну та принципову підтримку України.
"Ми обговорили нашу співпрацю в міжнародних інституціях. Зокрема, дуже корисним для захисту міжнародного права, для збереження здорового глузду в міжнародних інституціях було головування Албанії в Раді Безпеки ООН. Албанське представництво завжди морально й чесно реагувало на потоки російської брехні в ООН", – наголосив Зеленський.
Він додав, що важливо, щоб чесний голос завжди звучав у відповідь на російську дезінформацію. Вони також обговорили розширення діалогу на рівні Україна – Балкани.
Друга розмова велася з президентом ОАЕ Мухаммадом бін Заїд Аль Нагаяном. Володимир Зеленський подякував за посередництво заради звільнення полонених.
Така наша робота жодного дня не переривається – ми завжди шукаємо шляхи, завжди шукаємо ефективного посередництва. І це стосується всіх наших полонених – і воїнів, і цивільних, і захисників "Азовсталі", і всіх інших наших українських військових, оборонців. Процес дуже складний, дуже чутливий. Але завдання незмінне: ми маємо звільнити всіх наших людей, повернути усіх полонених додому,
– підкреслив президент.
Також обговорили двосторонні відносини, можливості підтримки нашої держави у різних сферах з боку Еміратів. Глава держави зазначив, що минулого тижня Україна отримала партію генераторів. Він зазначив, що це один з прикладів, як можна допомогти стійкості нашої країни, адже це важлива гуманітарна робота.
Володимир Зеленський зазначив, що поінформував президента Еміратів і прем'єра Албанії щодо "нашої глобальної роботи стосовно Формули миру, підготовки Глобального саміту миру". Він зауважив, що це спільний інтерес усіх у світі, хто цінує стабільність та передбачуваність, "щоб Глобальний саміт миру мав результат, щоб міжнародне право знову діяло на повну".
Зараз через божевілля російських керівників для кожної нації світу – період невизначеності й небезпеки. Все частіше світ чує та переконується, що попереду може бути ще більше воєн. Але ми маємо силу, щоб це зупинити. Ми маємо силу захистити нормальне життя. Світ має цю силу. І вона має спрацювати зараз – має зупинити Росію,
– наголосив Володимир Зеленський.
Глава держави висловив вдячність усім, хто боронить Україну, хто працює заради нашої держави та пам'ятає, що головне завдання – дати державі всі можливості, щоб вигнати окупантів. Володимир Зеленський підкреслив, що ми обов'язково це зробимо.