Протягом широкомасштабного вторгнення в Україну путін робив акцент на трьох шантажах, втім усі спроби провалюються одна за одною. Про це в ефірі 24 каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман.

Зверніть увагу У росії почали погрожувати, що не продовжать зернову угоду

Провальний шантаж путіна

Першим шантажем були ядерні погрози кривавого диктатора. Ще від березня росія постійно погрожувала застосуванням ядерної зброї.

Він був зупинений, коли Велика Британія та США відповіли, що одразу ж завдадуть удар у відповідь по росії, якщо вона застосує ядерну зброю проти України. Фактично, так закінчився ядерний шантаж,
– пригадав політтехнолог.

Другий російський шантаж – зерновий. На думку експерта, цим шантажем росіяни обманули один одного. Мовляв, ця домовленість здивувала фактично одразу.

"Чому? Адже росія за нею нічого не отримувала – вона просто нам дозволила вивозити зерно, заробляти гроші, використовувати порти. А що росія отримала з цього? Нічого", – заявив Михайло Шейтельман.

Він вважає, що путіна зерновою угодою по-справжньому обманули, а сєргєй лавров, не приходячи до тями, пообіцяв лідеру кремля, що з росії за це знімуть санкції.

путін ж відверто сам зізнавався в інтерв'ю, що за зерно він хоче зняття санкцій з мельниченка, який є найбільшим виробником добрив у росії. Хоча прямо прізвища не називав, але натякав,
– розповів політтехнолог.

Тож він переконаний, що в цій ситуації путіна справді обманули. Втім, зробив це лавров – він запевнив, що "за все домовився", але насправді це не було так.

До слова, щодо третього шантажу – тут мовиться про шантаж щодо Запорізької атомної електростанції.

Наближається судний день путіна: дивіться відео

Зернові угоди:

  • Домовленість щодо вивезення українського з зерна Чорним морем з заблокованих українських портів була досягнута наприкінці липня. Тоді Україна та росія підписали угоди з ООН та Туреччиною, але не підписували жодних домовленостей між собою.
  • Після серпня – першого місяця, коли діяли домовленості – в українському уряді відзвітували про експорт 1,7 мільйона тонн продовольства морським шляхом. У вересні цей показник планують збільшити до 3 мільйонів тонн.