Володимир Зеленський 17 серпня підписав закон № 9533 про продовження воєнного стану, а також закон №9532 про продовження терміну проведення загальної мобілізації.

Дивіться також ЗСУ просуваються біля Роботиного, ситуація біля Бахмута: карта бойових дій 17 серпня

Що відомо про воєнний стан в Україні

Від початку повномасштабного вторгнення Росії термін дії воєнного стану та мобілізації продовжують вже увосьме.

Воєнний стан було введено через повномасштабне вторгнення Росії в Україну півтора року тому, в лютому 2022-го. Цей особливий правовий режим накладає певні обмеження на цивільних і дає більше повноважень представникам держави та військовим. Органи державної влади, військове командування, військові адміністрації та органи місцевого самоврядування отримують повноваження, необхідні для якнайшвидшої стабілізації ситуації.

Уперше воєнний стан в Україні ввели з 5:30 24 лютого 2022 року терміном на 30 діб, а надалі продовжували, що логічно, адже війна триває.

Доки в нашій державі точаться воєнні дії, триває і мобілізація громадян до лав ЗСУ. Мобілізація також уперше була оголошена 24 лютого 2022 року.

Є певний юридичний момент: дію воєнного стану та мобілізації можуть продовжувати не більше як на 90 днів щоразу. У разі необхідності Рада знову затверджує законопроєкти про продовження, що, власне, і відбувається.

Дивіться також Які хвороби звільняють від мобілізації: повний перелік

Кого можуть мобілізувати у вересні

Це декілька категорій:

  • придатні та обмежено придатні чоловіки віком від 27 до 60 років із наявністю бойового досвіду або без нього;
  • чоловіки віком від 18 до 27 років, якщо вони проходили строкову службу та/або проходять військову службу в запасі чи резерві;
  • призовники від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу. Вони підписують контракт безпосередньо з ЗСУ;
  • зняті та виключені з військового обліку чоловіки, які визнані придатними або обмежено придатними під час воєнного стану.