Однак це питання погано врегульоване, повідомляє адвокат Богдан Пересада. Чи можуть громадяни України виїжджати зі свого місця проживання – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Актуально Яка різниця між бронюванням та відстрочкою

Чи справді будь-який виїзд з місця проживання можливий лише з дозволу військкомату

Адвокат зазначає, що відповідно до Закону, у воєнний час виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання забороняється. Він можливий лише з дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Однак цей закон погано врегульований. У ньому чітко не вказано, що варто вважати "місцем проживання".

Тому невідомо, мовиться про місто, вулицю, район чи районний центр, можливо, область. Виходить, що заборону порушує дуже велика кількість людей, які, наприклад, їздять на роботу до іншого міста, чи у відрядження.

Юридично зміна місця проживання наступає тоді, коли Ви пропишетесь за новою адресою. Якщо слідувати вказаній нормі, то будь-який виїзд з місця проживання можливий лише з дозволу військкомату,
– пояснив адвокат.

Зверніть увагу Повістки, покарання і повернення в Україну: юрист розповів усе про військовий облік за кордоном

Чи можуть вручити повістку, якщо ви за кордоном

  • Адвокатка Надія Грищенко розповіла, що потрібно робити військовозобов'язаним за кордоном, яким в Україні прийшла повістка. Вона наголосила, що повістка вручається особисто військовозобов'язаному.
  • Ніхто сторонній не може її взяти. У такому випадку, під час спроби вручити повістку родичі повинні пояснити, що громадянин, якому вона призначена, за кордоном і не має можливості повернутися до України.
  • Через рідних, друзів чи знайомих передавати повістки не можна. Тобто, якщо ви перебуваєте за кордоном, то повістку вручити не можуть.