Переговори, згідно з інформацією міністерств закордонних справ Вірменії та Туреччини, були конструктивними. Позитивними наслідками діалогу між країнами має стати встановлення дипломатичних відносин.

Зверніть увагу Вірменія зацікавлена у підписанні миру з Азербайджаном, – прем'єр Пашинян

Переговори тривали понад годину

Згідно з інформацією ЗМІ, переговори між делегаціями тривали приблизно 1,5 години.

Міністерства закордонних справ пояснили, що деталі щодо наступного раунду переговорів визначать пізніше. Сторони домовилися продовжувати їх без попередніх умов.

В МЗС Туреччини повідомили, що переговори призначать "в належний час дипломатичними каналами".

Розмова у Москві стала першою спробою Туреччини та Вірменії відновити зв'язки після мирної угоди. У 2009 році її не ратифікували. Відносини між країнами залишаються напруженими.

Конфлікт Вірменії та Туреччини: коротко

  • З 1990-х років Туреччина та Вірменія не мають дипломатичних чи комерційних зв'язків. Кордон між країнами закрито з 1993 року.
  • Відносини між вірменською та турецькою сторонами затьмарені низкою конфліктів – від геноциду вірмен до війни в Карабаху.
  • Зокрема, мовиться про загибель понад мільйона вірмен в Османській імперії в роки Першої світової війни. У Вірменії його називають геноцидом. Водночас Туреччина як наступниця Османської імперії визнала знищення 300 – 500 тисяч вірмен, але відмовляється кваліфікувати це як геноцид.
  • Крім того, Туреччина підтримує тісні стосунки із ворогом Вірменії Азербайджаном.