На це питання спробував пролити світло офіцер відділу обліку Сумського обласного центру комплектування Роман Яременко. Нагадуємо, що повістку можуть вручити військовозобов'язаними чоловікам у віці від 18 до 60 років. Та чи означає вона відправлення на фронт – читайте далі.
Читайте також Виїзд за кордон заброньованих підприємствами працівників: за яких умов він можливий
Чи відправлять на передову
За словами Романа Яременка, вручення повістки не тотожне негайному відправленню на фронт. За його словами, передовсім мовиться про необхідність:
- уточнити облікові дані,
- визначити придатність військовозобов'язаного.
Уже за результатами проходження комісії можуть відправити до військової частини. Але і це не означає, що людину відразу ж скерують на службу.
У деяких бойових частинах особи, які розташовані на передовій фактично жодного разу можуть не брати участі у бойових діях. Тому що в нього є певні інші функції: доставка боєприпасів, наприклад, готування їжі, розвідка,
– наголошує він.
За словами Яременка, наразі надходять багато розпоряджень на доукомплектування частин у тилу. Вони займаються забезпеченням підрозділів, які перебувають на передовій.
Старший офіцер мобілізаційного відділу у цьому регіоні Сергій Дудченко також наголосив, що повістки передовсім необхідні для уточнення відомостей. Так, у ТЦК дізнаються про стан здоров'я військовозобов'язаного та визначають, чи має він право на відстрочку.
Відстрочка діє 6 місяців
Зауважимо, що військовозобов'язаний може отримати відстрочку на термін 6 місяців. Винятком є студенти й аспіранти, які повинні щорічно восени подавати довідки, які підтверджують здобування ними освіти та право на відстрочку.
У решті випадків відстрочка триває 6 місяців. І після цього необхідно буде подавати документи, щоб підтверджувати свій статус.
Якщо мовиться про відстрочку у зв'язку з захворюванням родича або доглядом, то вона триватиме доти, поки відповідний догляд буде необхідним.