Про це розповів директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, повідомляє УНІАН.
Нас проінформували, що консули відвідали шістьох наших полонених моряків. Тримаються всі гідно. Є окремі проблеми фінансового характеру, але консули допомагають їх вирішити. Посольство вже перерахувало кожному з військовополонених кошти як матеріальну допомогу,
– сказав дипломат.
Читайте також: Хто захищатиме в судах Росії полонених українських моряків: з’явилась команда адвокатів
"За результатами зустрічі рідні моряків будуть проінформовані, і їм буде надана розгорнутіша інформація щодо відвідування", – додав Погорельцев.
Він зауважив, що консули вже сьогодні телефонуватимуть родичам військовополонених.
І завтра вранці консули планують продовжити відвідування. Сьогодні вони почали відвідувати о 14:00 за Москвою. А завтра вранці відвідуватимуть, і планують відвідати шістьох моряків,
– розповів представник МЗС України.
Він також сказав, що всі консули відвідали вже 13 моряків.
Чому росіяни захопили українських моряків у Керченській протоці?25 листопада у Керченській протоці російський прикордонний корабель протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.
Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.
Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму та вивезли до московських СІЗО.
Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. Окрім того, 30 листопада Україна заборонила в’їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії у віці 16-60 років.
Росія також вже не перший місяць блокує в Азовському морі іноземні судна, що прямували до українських портів. Через це українська економіка зазнає чималих збитків.