Військовий Збройних сил України Анатолій Штефан відреагував критичним дописом у фейсбуці. Мовляв, як можна записувати подібні відео, стоячи посеред Майдану, на 8 році російсько-української війни.
До теми Офіцер ЗСУ подає зустрічний позов проти блогерки Онацької, яка обирала Росію замість України
Блогерка перейшла в атаку й записала відеовідповідь, у якому назвала Штефана "ганьбою української армії", "провокатором" і "шахраєм", який "воює з мирним населенням, з тіктокерами". Дівчина зухвало заявляла, що її життю загрожує небезпека, та її кров буде на руках Збройних сил України.
Інструмент для проросійських партій
Полковник Анатолій Штефан пояснив, що дівчина стала інструментом у чужих руках. Заяви тіктокерки з радістю підхопили російські пропагандистські ЗМІ, проросійські українські медіа й прокремлівські політики.
Молодіжне крило однієї з політичних партій приєдналось і зразу заявило про те, що вони готові її підтримати,
– наголосив Штефан.
Тіктокерка перша подала судовий позов
Таїсія Онацька подала позов до суду з вимогою, щоб Анатолій Штефан особисто "відбілив" її репутацію. Дівчина хоче, щоб військовий заявив, що вона ні в чому не винна. Блогерка також зазначила, що їй немає за що вибачатися.
Річ у тім, що після скандального відео блогерка гучно "прославилася" як провокаторка і навіть потрапила до бази "Миротворця". Онацька вимагає від Штефана, щоб той посприяв, тому щоб прізвище тіктокерки видалили із сайту "Миротворця".
Судовий скандал тіктокерки та військового: дивіться сюжет 24 каналу
Що вимагає блогерка
Інфлюенсерка також бажає спростування від ЗМІ, які про неї писали. Ба більше, хоче, щоб полковник особисто звернувся до всіх комерційних компаній, які розірвали з нею контракти після скандального відео, і попросив відновити співпрацю з нею. На додачу тіктокерка хоче 150 тисяч гривень моральної компенсації.
Варто прочитати Компанія ASUS припинила співпрацю з київською блогеркою, яка обирала Росію замість України
Адвокат Анатолія Штефана зауважив, що головною позовною вимогою є визнати відео сфальсифікованим. Мовиться про 8-секундний шматок з оригінального відео, яке військовий виклав на своїй фейсбук-сторінці.
Насамперед Штефан не поширював неправдиву інформацію на сторінці. Він не писав фразу, яку вони просять спростувати. Її немає у публікаціях військового. Вона вигадана.
Полковник подав позов про відшкодування
Полковник назвав усі претензії блогерки нічим іншим, як інформаційною війною російських та проросійських сил. Штефан підкреслив, що бій за Україну продовжується, як в окопах, так і в інформаційному просторі.
"У разі задоволення суду я проситиму переказати 100 000 гривень на благодійну допомогу для головного військового шпиталю Міністерства оборони України. 100 000 гривень – благодійному фонду "Повертайся живим", 99 999 гривень – фонду "Таблеточки", а 1 гривню – позивачці", – повідомив військовий.
Інформаційні атаки на військових збільшуються
Експерти переконані, що кількість подібних інформаційних атак із боку Росії останнім часом значно зросла. В епіцентрі – облікові записи в соцмережах українських військових та офіційних установ, зокрема Збройних сил України.
Цікаво Головна проблема ЗСУ – російський ворог: відверте інтерв'ю зі Штефаном
Волонтер Мирослав Гай упевнений, що спеціально наймані люди шукають подібні скандальні історії. Це роблять для того, щоб Росія "піднімала" такі історії, як прапор.
Вони намагаються знайти реферні точки в суспільстві, щоб використати ці скандали для дискредитації ЗСУ,
– вважає волонтер.
Протистояти подібним інформаційним нападам потрібно системно, зокрема ігнорувати дрібні провокації, гучно розповідати правду та підтримувати справжніх жертв.