Російський публіцист зі США Андрій Піонтковський сказав 24 Каналу, що це продовження ядерного шантажу з боку Росії. Проте на нього дав відповідь Еммануель Макрон, наголосивши, що у Франції також є ядерна зброя.

До теми У США і НАТО оцінили реальність російських погроз щодо ядерної зброї

Захід не має наміру капітулювати

Водночас теоретично не можна виключати, що Владімір Путін може віддати наказ щодо застосування тактичної ядерної зброї в Україні.

Проте зараз ухвалити це рішення одноосібно Путін технічно не може. Такого стану безумства має досягнути достатньо велика група людей,
– зауважив публіцист.

Сьогодні жодна погроза Росії не спрацює щодо Заходу, адже він ухвалив рішення завдати поразки Росії у війні.

Путін постійно погрожує застосуванням ядерної зброї не тому, що він хоче ліквідувати нею щонайбільше українців. Він їх вбиває іншими видами зброї. Мета ядерного шантажу – змусити Захід капітулювати та вплинути на позицію України щодо закінчення війни,
– підкреслив він.

Проте позиція Макрона щодо війни в Україні, а також ухвалення рішення щодо надання військової допомоги Києву в Конгресі США свідчать про те, що Захід не має наміру капітулювати і не буде змушувати Україну здаватися.

"Водночас на Путіна мають вплив позиції Китаю та Індії, які засуджують його погрози застосування ядерної зброї. Тому Захід сподівається, що й цього разу Сі Цзіньпін та Нарендра Моді висловляться щодо його ядерних погроз. В цьому сенсі на зустрічі Сі та Макрона це напевно було основною темою обговорення", – припустив Андрій Піонтковський.

Більше про ядерний шантаж Росії

  • Путін доручив генштабу збройних сил Росії провести навчання із застосуванням нестратегічної ядерної зброї. Такі дії Росії є відповіддю на "провокаційні заяви й погрози" Москві від західних лідерів.
  • До навчання росіяни планують залучити сили Південного військового округу, авіацію та військово-морський флот.
  • Крім того, російський МЗС заявив, що винищувачі F-16, які західні партнери найближчим часом мають поставити Україні, будуть розглядатися Росією як потенційні носії ядерної зброї. Росіяни наголошують, що ці літаки були залучені у "спільних ядерних місіях" НАТО. Тому Москва розглядатиме надання F-16 Україні як "цілеспрямовану провокацію" з боку Заходу.
  • Аналітики американського Інституту вивчення війни припускають, що використання Росією ядерного шантажу впродовж війни спрямоване на те, щоб Захід припинив постачання зброї та техніки Україні.
  • Водночас в ISW наголосили на тому, що навряд чи Москва застосує тактичну ядерну зброю на полі бою в Україні чи в іншому місці.