Про це для 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. Він зазначив, що "Кинджал" є аеробалістичною ракетою.
До теми Понад 10 мільярдів від США, Байден про F-16, "бавовна" над Бєлгородом: хронологія 367 дня війни
"Це подібне до "Іскандерів", але запускають їх літаки. "Кинджал" після випуску з "Миг" підіймається вгору, а потім йде по балістичній траєкторії. І Patriot, і SAMP-T зможуть боротися з ними. Питання в часі, за який виявлятимуть ракету, й обов'язково наявності в точці удару батареї Patriot чи SAMP-T", – сказав Світан.
Зверніть увагу – Світан про захист України з повітря: дивіться відео
В Росії немає багато ракет
За словами експерта, якщо в місці удару не буде батарей Patriot чи SAMP-T, то засоби, що поблизу, не встигнуть спрацювати. Світан наголосив, що все дуже залежатиме від кількості комплексів.
"Кинджалів" в Росії дійсно мало. У них не вийде значно збільшити виробництво. "Кинджал" та "Іскандер" потребують потужної технічної бази. Тут діють санкції. У Росії є кілька десятків "Кинджалів", тому вони не обстрілюють ними масово, – зазначив Світан.
Він розповів, що одна ракета має до пів тонни вибухівки. На думку експерта, це єдина такого роду ракета, з якої в окупантів виходить працювати. Вони навряд її застосовуватимуть навмання.
"Зараз у нас система енергетики розосереджена. Інфраструктуру неможливо зруйнувати "Кинджалами", – додав Світан.
Обстріли України: останні новини
- Росіяни зменшили кількість масованих ракетних атак по Україні. У Повітряних силах розповіли, що в окупантів закінчується далекобійна зброя.
- Окупанти 23 лютого обстріляли Куп'янський район і влучили ракетою С-300 в адміністративну будівлю. Вони поранили одну людину.
- Під обстрілом ворога 21 лютого був Херсон та область. Росія вбила 5 людей.